Nürnberg Merkez’indeki Karstadt kurtuldu, sıra Langwasser ’dekine geldi

11.07.2020 00:45

Almanya’nın Nürnberg kenti Langwasser semtinde bulunan Karstadt mağazasının kapatılmaması için mağaza çalışanları, işçi temsilcileri, sendikalar, Nürnberg Büyük Şehir Belediye Başkanı Marcus König,…

Nürnberg Merkez’indeki Karstadt kurtuldu, sıra Langwasser ’dekine geldi

Almanya’nın Nürnberg kenti Langwasser semtinde bulunan Karstadt mağazasının kapatılmaması için mağaza çalışanları, işçi temsilcileri, sendikalar, Nürnberg Büyük Şehir Belediye Başkanı Marcus König, SPD Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, Nürnberg SPD Nordostbahnhof bölgesi Başkanı Abdurrahman Gümrükçü ile çok sayıda politikacı ve halk bir araya gelerek, protesto gösterisinde bulundular.

BALON UÇURDULAR

Konuşmacılar, mağazanın kapatılmaması için, var güçleri ile çalışacaklarını belirterek,” Ben Karstadt’an alışveriş yapıyorum. Sende Yap” şeklinde slogan attılar. Mağaza kiralarının düşürülmesi çağrısı yapılan protesto gösterisinde, mağaza çalışanlarının adlarının yazılı olduğu barış balonları uçuruldu.

NÜRNBERG MAĞAZASI KURTULMUŞTU

Bilindiği gibi, Almanya genelinde bulunan 62 Karstadt mağazasının kapatılması kararından sonra, Nürnberg Şehir Merkezindeki mağaza, yapılar gösteriler, toplanan imzalar neticesinde kapatılmaktan kurtulmuştu.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Yorumlar