Nürnberg Belediye Başkan Adayı, Türk Esnafını Gezdi

07.03.2020 14:08

SPD Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olan Thorsten Brehm Türklerden Büyük İlgi Gördü. Yapılan anketlere göre, 15 Mart tarihinde Bavyera’da yapılacak yerel…

Nürnberg Belediye Başkan Adayı, Türk Esnafını Gezdi

SPD Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olan Thorsten Brehm Türklerden Büyük İlgi Gördü.

Yapılan anketlere göre, 15 Mart tarihinde Bavyera’da yapılacak yerel seçimlerde, yüzde 28 puanla önde görünen, Nürnberg Belediye Başkan adayı olan SPD’li Throsten Brehm, meclis üyesi ve adayı olan SPD’li Aynur Kır’ın organizesinde Wölckern sokağındaki Türk iş yerlerini gezerek hem mekân sahipleri hem de orada alışveriş yapan vatandaşlarımın dert ve dileklerini dinledi.

EŞLİK ETTİLER

Thorsten Brhem’e Aynur Kır’ın yanı sıra, CHP Kuzey Bavyera Birliği Başkanı Rıfat Çolak, İN-SAN Derneği Başkanı Rıza Özlek, Türk İnisiyatif Nürnberg sözcüsü İsmail Akpınar, Anıl Altun ve Hediye Erdem ‘de refakat ederken, ilk ziyaret, Aydın Fırın’a  oldu. Brehm, burada Türk çayı içti ve baklavanın tadına baktı.

Daha sonra sırası ile ZARA Market. Kıwano Mode, Anadolu Süpermarket, MFG Reisen, Anadolu Reisen gezildi.

ARİF TAŞDELEN’DE GELDİ

Son durak Turkuaz lokantası olurken, Thorsten Brehm’e burada, Bavyera Milletvekili SPD’li Arif Taşdelen’de iştirak etti.

Lokantada büyük ilgi gören SPD Nürnberg Büyükşehir Belediye adayı Brehm, Adana Kebabın tadına baktı ve öğrendiği Türkçe birkaç kelime ile beğenisini söyledi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Yorumlar