LVM Fikret Odağ

Münih Oktoberfest’i yapılmayacak

21.04.2020 19:29

Bu konuda, Başbakan Markus Söder ile Belediye Başkanı Dieter Reiter anlaştı. Koronavirüs nedeniyle yapılsın mı, yapılmasın mı tartışmaları süren Münih Oktoberfest, in…

Münih Oktoberfest’i yapılmayacak

Bu konuda, Başbakan Markus Söder ile Belediye Başkanı Dieter Reiter anlaştı.

Koronavirüs nedeniyle yapılsın mı, yapılmasın mı tartışmaları süren Münih Oktoberfest, in yapılmayacağı kesinleşti. Bavyera Başbakanı Markus Söder ile Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter’in bu konuda anlaştıkları belirtildi. Bu anlaşma bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

19 EYLÜLDE BAŞLAYACAKTI

Oktoberfest’in 19 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında yapılması gerekiyordu. Bilindiği gibi Münih şehri, 180 yılı aşkın süredir Oktoberfest’e eve sahipliği yapıyor

TARİHÇESİ

Oktoberfest, Bavyera prensi ile Saksonya prensesinin evlilik yıl dönümü kutlaması olarak kalıtlara geçmiş durumda. Ünlü bayramda, çeşitli büyüklükte çadırlar kuruluyor. Büyük olanların kapasitesi 8000 kişilik.

ORTALAMA 6 MİLYON KİŞİ ZİYARET EDİYOR

Dünyaca ünlü Münih Oktoberfest’i her yıl 65 ülkeden, 6 milyon kişinin üzerinde kişi ziyaret ediyor.7.000.000 litre bira içiliyor.5000.000 üzerinde tavuk çevirme yeniyor. Toplam 2,7 milyon kWh elektrik kullanılan Oktoberfest’de ,100 milyon litre su, 200 bin metreküp doğalgaz tüketimi gerçekleşiyor.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

#

Yorumlar

İlgili Haberler