18 C
Berlin
11:46 - 03/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Ankara GÜNCEL İstanbul Rusya TÜRKİYE

Moskova’dan İstanbul’a gelen Serrac’dan ABD ile görüşme

Moskova'dan İstanbul'a gelen Serrac'dan ABD ile görüşme

Dün Moskova’da yapılan görüşmelerin ardından İstanbul’a gelen Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti lideri Fayiz es-Serrac, ABD Ankara Büyükelçisi ile görüştü.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac bugün İstanbul’da bir otelde ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştü.

Türkiye ile Rusya’nın arabuluculuğunda dün Moskova’da Serrac liderliğindeki Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti ile Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu arasındaki müzakerelerde ateşkes anlaşması imzalanamamıştı.

Türkiye Hafter’in müzakereler sürerken Moskova’yı terk ettiğini açıklamış, Rusya ise Hafter’in anlaşmayı müttefiklerine danışmak için 2 gün daha süre istediğini duyurmuştu.

Moskova’daki görüşmelerin ardından İstanbul’a gelen Serrac, bir otelde ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile görüştü.

Serrac Pazar günü İstanbul’a gelerek AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe’de yaklaşık 2 buçuk saatlik basına kapalı bir görüşme yapmış, daha sonra Moskova’ya gitmişti.

 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla