12.1 C
Berlin
07:50 - 21/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA

Makedonya vatandaşı Arben hafız oldu

Baden eyaleti Rheinfelden şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Alperenler Camii’nde Makedonya vatandaşı Arben Djmeaili için hafızlık merasimi düzenlendi.

Rheinfelden DİTİB Alperenler Camii din görevlisi Mahmut Kervan’ın refakatinde hafızlığını tamamlayan Makedonya vatandaşı Arben Djmeaili için düzenlenen merasime, Karlsruhe DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun, dernek yöneticileri ile cami cemaati katıldı.

22 ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamlayan Arben Djmeaili duygularını ifade ederken Makedonya’nın Kırçova şehrinde hiç hafız olmadığı, aynı zamanda şehrinin de ilk hafızı olma şerefine nail olduğunu söyledi.

Kur‘an-ı Kerim’i okumanın ve anlamanın önemine dikkat çeken Karlsruhe DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun, “Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumanın hazzı başkadır. Hafızlık dinimizde de en ulvi makamlardandır. Azim ve gayretiyle hafız olan Arben kardeşimizi tebrik ediyorum. Ayrıca şehrinde bir ilke imza atarak hafız olmak isteyenlere en güzel örneği teşkil ettiği içinde teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte başarı ile tamamladığı hafızlığını İslam’a hizmetle taçlandırmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dursun, Arben Djmeaili’nin hafızlığını tamamlamasında kendilerine refakat eden din görevlisi Mahmut Kervan’ı tebrik ederek, Rheinfelden cemiyetine de destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Dursun konuşmasının ardından Rheinfelden DİTİB Alperenler Camii tarafından hazırlanan Arben Djmeaili’ye hafızlık belgesini takdim etti.

 

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla