Madalya Avında Durmak Bilmiyorlar

Madalya Avında Durmak Bilmiyorlar

ABONE OL
15:40 - 24/03/2024 15:40
Madalya Avında Durmak Bilmiyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Tekvando Özer Kulübü Madalya Avında Durmak Bilmiyorlar. Belçika açık tekvando şampiyonasında başarı eldi ettiler.

Almanya’nın Nürnberg kentinde faaliyet gösteren ve dünya çapında başarılarıyla tanınan Tekvando Özer Kulübü, son zamanlarda üstün performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kulüp, son 10 gün içinde üç farklı turnuvaya katılarak büyük başarılar elde etti.

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 2024 Uluslararası Belçika Açık Tekvando Turnuvası’nda 10 sporcu ile mücadele eden kulüp, bir altın ve bir gümüş madalya olmak üzere iki madalya kazandı. Bu başarı, Lommel kentinde düzenlenen World Taekwondo G2 seviyesindeki turnuvada elde edildi. Kulübün 5 sporcusu, Bavyera Taekwondo Birliği adına yarıştı ve antrenörleri Malik Güleç, Fatih Kabak ve Mesut Güzeldağ rehberliğinde önemli bir performans sergileyerek madalyaları kulübe kazandırdı.

Hafta içi ise gözler Afrika’ya çevrildi. Tekvando Özer Kulübü’nün sporcularından Faysal Sawadogo, Gana’nın Accra kentinde düzenlenen 13. Afrika Oyunları’nda mücadele etti ve bronz madalyayı kazanmayı başardı. Hedefinin 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda ülkesi ve Kulübü için madalya kazanmak olduğunu dile getiren Sawadogo, önümüzdeki yaklaşık 4 ay içinde en iyi şekilde çalışıp hazırlıklarını tamamlamak istediğini belirtti.

Haftanın kapanışında ise Özer Tekvando Kulübü, 2024 yılının 1. Bavyera Kupası’na alt yapıdan 14 sporcuyla katıldı ve büyük bir başarı elde etti. Toplamda 10 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan ekip, geleceğin yıldızlarının yetişeceğine dair umut verici bir tablo çizdi.

Başantrenör Özer Güleç, sporcularının performansından memnuniyetini dile getirerek, kulübün hem A Takım hem de alt yapıya önem verdiğini vurguladı.
1992 yılında aktif antrenörlük hayatına başlayan Güleç, 2004 yılında Bavyera ve 2009 yılında Almanya milli takımı antrenörlüğüne getirildi. 7’inci DAN’a ulaşan Özer
Güleç, bugüne kadar Dünya ve Avrupa şampiyonları yetiştirdi.

2008-2016 arasında olimpiyatlara üç sporcu yollayan Özer Güleç, 2024 Paris Olimpiyatları için vize alan sporcusu bulunuyor.
Taner TÜZÜN/ NÜRNBERG

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.