Kenya Cumhurbaşkanı Beyaz Saray'da Ağırlanacak

13.10.2021 13:31

  ABD Başkanı Joe Biden, Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta’yı Beyaz Saray’da ağırlayacak. İki lider Perşembe günü (yarın) biraraya gelecek. Kenyatta, Başkan Biden’ın…

Kenya Cumhurbaşkanı Beyaz Saray'da Ağırlanacak

 

ABD Başkanı Joe Biden, Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta’yı Beyaz Saray’da ağırlayacak. İki lider Perşembe günü (yarın) biraraya gelecek. Kenyatta, Başkan Biden’ın göreve geldikten sonra Beyaz Saray’da görüşeceği ilk Afrikalı lider olacak.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı açıklamada, Biden ve Kenyatta’nın demokrasinin korunması, insan hakları, bölge barışı, güvenlik, ekonomik büyüme ve iklim değişikliğiyle mücadele konularını masaya yatıracaklarını söyledi.

Kenya, bu ay Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi dönem başkanlığını da üstleniyor. ABD ve Kenya arasında uzun zamandır süregelen ekonomi, güvenlik ve terör karşıtı operasyonlar konusunda işbirlikleri bulunuyor.

Biden ve Kenyatta ayrıca uluslararası para transferlerinde daha fazla şeffaflık öngören yapı üzerinde de görüş alışverişinde bulunacak.

Kenya Cumhurbaşkanı Kenyatta’nın adı, Pandora Belgeleri olarak bilinen ve vergi cennetlerine para kaçırma iddialarını gündeme getiren haberlerde de yer almış, ancak Kenyatta iddialara yanıt vermemişti.

ABD Başkanı Biden ve Kenya Cumhurbaşkanı, Etiyopya’da devam eden şiddet olaylarını da ele alacak. ABD yönetimi son olarak Etiyopya'da çatışan gruplara yaptırım uygulanmasını içeren bir karar almıştı.

VOA tarafından geçilen Kenya Cumhurbaşkanı Beyaz Saray'da Ağırlanacak haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Kenya Cumhurbaşkanı Beyaz Saray'da Ağırlanacak haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Kenya Cumhurbaşkanı Beyaz Saray'da Ağırlanacak haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

"Pandemi Göçmen Akınında Rekor Düşüşe ..

"Pandemi Göçmen Akınında Rekor Düşüşe Yol Açtı" 
CPJ: ‘‘Gazetecilerin Katilleri Serbest’’ 

CPJ: ‘‘Gazetecilerin Katilleri Serbest..

CPJ: ‘‘Gazetecilerin Katilleri Serbest’’ 
“Türkiye’nin Askeri İhtiyaçlarının Farkındayız”

“Türkiye’nin Askeri İhtiyaçlarının Far..

“Türkiye’nin Askeri İhtiyaçlarının Farkındayız”
 

 "Üç Latin Amerikalı'dan Biri Ayda $14..

 "Üç Latin Amerikalı'dan Biri Ayda $143'dan Az Kazanıyor"
THY uçuş ekiplerinin aşılanma oranı yüzde 98 oldu

THY uçuş ekiplerinin aşılanma oranı yü..

THY uçuş ekiplerinin aşılanma oranı yüzde 98 oldu