5.7 C
Berlin
19:34 - 14/11/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Münih

Kahraman Kenan’a, Bavyera Hükümetinden büyük onur

Kenan, daha önce’ de Nürnberg Başkonsolosu Kül ve Nürnberg Polisi tarafından onurlandırılmıştı.

Geçtiğimiz Mart ayında, Nürnberg’de yanan araçtan 2 yaşındaki kız kardeşi Hira Nur Büyükhan’ı yanmaktan kurtaran 10 yaşındaki Kenan Büyükhan’a bir ödül de, Bavyera Başbakanı Markus Söder’ den geldi. Bavyera Hükümet Binası, Antiquarium salonunda yapılan törende, Markus Söder, küçük kahraman Kenan’a övgüler yağdırarak, “O “küçük ama yaptığı iş büyük “diyerek hem takdirname hem de Bavyera Hükümeti Onur Madalyası verdi. Kenan’ı Münih Başkonsolosu Mehmet Güney yalnız bırakmadı. Anne Tuğba ve Celil Büyükhan’da çocukları ile gurur duyduklarını söylediler.

Törende Anne ve babası da hazır bulundu

Madalya töreninde Kenan’ın annesi Tuğba Büyükhan ile babası Celil Büyükhan’da hazır bulunarak, çocuklarının bu mutluluğunu paylaştılar. Törende Kenan’ın yanı sıra, Bavyera’da çeşitli alanlarda başarı sağlayanlarda onurlandırılırken, Alman Televizyonları Kenan ile röportaj yaptılar.

Başkonsolos ve Nürnberg Polisi de onurlandırmıştı

Bilindiği gibi, Kenan’a ilk ödül, 23 Nisan kutlamaları sırasında Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül tarafından verilmişti. Nürnberg Polisi de Kenan’ın 10 yaş gününde bir sürpriz yaparak, ona kahramanlık sertifikası verip, devriye aracı ve bot ile gezdirmişti.

Olay nasıl olmuştu

31 Yaşındaki anne Tuğba Büyükhan,26 Mart sabahı, 10 yaşındaki oğlu Kenan ve 2 yaşındaki kızı Hira’yı yanına alıp, BMW marka otomobil ile, 6 yaşındaki Azra’yı yuvaya bıraktı. O sırada, ön koltukta oturan Kenan, aracın alev aldığını fark etti. Hemen arka koltukta oturan Hira’nın kemerini çözüp onu dışarı çıkarttı. Otomobil tamamen alevler içinde kaldı. Anne Tuğba, geri döndüğünde, çocuklarının aracın içinde olduğunu düşünerek çılgına döndü. Ama iki çocuğunun da dışarda olduğunu fark edince, dünyalar onun oldu.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / MÜNİH

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla