Göstericilere ‘Yönetime Karşı İsyan’ Suçlamaları Yapılabilir 

08.01.2021 09:57

Başkan Donald Trump’ı destekleyen göstericilerin Çarşamba günü başkentteki eylemleri sırasında Kongre binasının içine girip Temsilciler Meclisi salonunu basmalarının ve yaşanan şiddet olaylarının…

Göstericilere ‘Yönetime Karşı İsyan’ Suçlamaları Yapılabilir 

Başkan Donald Trump’ı destekleyen göstericilerin Çarşamba günü başkentteki eylemleri sırasında Kongre binasının içine girip Temsilciler Meclisi salonunu basmalarının ve yaşanan şiddet olaylarının ardından ‘‘yönetime karşı isyan’’ suçlamaları yapılması gündemde. Adalet Bakanlığı yetkilisi, senatörlerin ofislerinden çalınan malzemelerin ulusal güvenlik tehdidi oluşturması olasılığını da gündeme getirdi.

Başkent Washington’un başsavcı vekili Michael Sherwin tarafından yapılan açıklamada olaylar sırasında binada görev yapan ve göstericilere müdahale eden Kongre polislerinin de tanık olarak ifadesinin alınacağını belirtti. Yetkili, bu polis memurlarının işbirlikçi olduklarına dair delillerin ortaya çıkması durumunda haklarında suçlama yapılacağını bildirdi.

‘‘Tüm seçenekler masada’’ diyen yetkili, bunlara yönetime karşı isyan, karışıklık çıkarma ve ayaklanmanın da dahil olduğunu söyledi.

Basında ve sosyal medyada Kongre polis teşkilatı üyelerinin bazılarının Kongre binasına giren göstericilerle çekildiği fotoğraflar yer almıştı.

Kongre’ye yapılan saldırı 3 Kasım seçimlerinin galibi Joe Biden’ın başkanlığının onaylandığı oturumun da yarım kalmasına neden olmuştu.

“Senatörlerin ofislerinden elektronik malzemeler çalındı”

Sherwin ayrıca senatörlerin ofislerinden bazı elektronik aletlerin çalındığını, bunların ulusal güvenlik tehdidi oluşturabileceğini belirtti.

Sherwin, ‘‘Malzemeler çalındı. Zararı tespit etmek zorundayız. Bunların ulusal güvenlik açısından da faturası olacaktır. Şu anda zararın boyutunu tam olarak bilmiyoruz. Eğer bir zarar varsa bunun ölçeğini bilmiyoruz’’ dedi.

VOA tarafından geçilen Göstericilere ‘Yönetime Karşı İsyan’ Suçlamaları Yapılabilir  haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Göstericilere ‘Yönetime Karşı İsyan’ Suçlamaları Yapılabilir  haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Göstericilere ‘Yönetime Karşı İsyan’ Suçlamaları Yapılabilir  haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Altılı Masada NATO’daki Tutuma Eleştiri

Altılı Masada NATOdaki Tutuma Eleştiri

Altılı Masada NATO’daki Tutuma Eleştiri
Danimarka’da Alışveriş Merkezinde Saldırı

Danimarkada Alışveriş Merkezinde Saldırı

Danimarka’da Alışveriş Merkezinde Saldırı
ABD’de Hafta Sonu Binlerce Uçuş İptal Oldu

ABDde Hafta Sonu Binlerce Uçuş İptal O..

ABD’de Hafta Sonu Binlerce Uçuş İptal Oldu
ABD’de Kürtaj Kararının Ekonomik Boyutu

ABDde Kürtaj Kararının Ekonomik Boyutu

ABD’de Kürtaj Kararının Ekonomik Boyutu