Galatasaray Futbol Takımı COVID Testleri Bahane Edilerek Yunanistan'a Alınmadı

13.07.2021 09:18

  Galatasaray futbol takımı özel bir maç yapmak üzere gittiği Atina'da, COVID-19 testleri kabul edilmediği gerekçesiyle ülkeye sokulmadı. Yeniden test yaptırılması istenen…

Galatasaray Futbol Takımı COVID Testleri Bahane Edilerek Yunanistan'a Alınmadı

 

Galatasaray futbol takımı özel bir maç yapmak üzere gittiği Atina'da, COVID-19 testleri kabul edilmediği gerekçesiyle ülkeye sokulmadı. Yeniden test yaptırılması istenen takım Türkiye'ye geri döndü.

Galatasaray Spor Kulübü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, yaşanan olay ayrımcılık ve insan haklarına aykırı bir davranış olarak nitelendirildi. Kulüp açıklamasında “Dostluk havasında bir hazırlık maçı oynamak için gittiğimiz Atina'da, bugün yaşanan olayla birlikte bir Türk takımına karşı net bir ayrımcılık yapılmıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak zaten uluslararası alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni test istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın test için yapıcı davranmaları ve ilgili işlemleri yapmalarına rağmen son derece yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan zorluklar artarak devam etmiştir. Yunan gümrük personeli ve emniyet güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz. Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır. Yönetim Kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına aykırı muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz”denildi.

Kulüp açıklamasında ayrıca Türk Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere kafilenin sorunlarıyla ilgilenen resmi kurumlara teşekkür edildi.

VOA tarafından geçilen Galatasaray Futbol Takımı COVID Testleri Bahane Edilerek Yunanistan'a Alınmadı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Galatasaray Futbol Takımı COVID Testleri Bahane Edilerek Yunanistan'a Alınmadı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Galatasaray Futbol Takımı COVID Testleri Bahane Edilerek Yunanistan'a Alınmadı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Yeni öğrenim yılında 12 Türk ilkokulu daha kapatılacak

Yeni öğrenim yılında 12 Türk ilkokulu ..

Yeni öğrenim yılında 12 Türk ilkokulu daha kapatılacak
Cami`de 3771 kişi Kovid-19 aşısı oldu

Cami`de 3771 kişi Kovid-19 aşısı oldu

Cami`de 3771 kişi Kovid-19 aşısı oldu
Türkiye'deki Afganlar Kabil Görevine Nasıl Bakıyor?

Türkiye'deki Afganlar Kabil Görevine N..

Türkiye'deki Afganlar Kabil Görevine Nasıl Bakıyor?
Alman Yetkililer Katar’da Taleban’la Görüştü

Alman Yetkililer Katar’da Taleban’la G..

Alman Yetkililer Katar’da Taleban’la Görüştü