10.2 C
Berlin
15:31 - 27/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Arjantin GÜNCEL

Evo Morales Arjantin’e geçti

Evo Morales Arjantin’e geçti

Arjantin’e ulaşan Evo Morales’in artık Bolivya’nın güney komşusunda siyasal sığınmacı olarak bulunacağı açıklandı.

Arjantin Dışişleri Bakanı Felipe Solá, Bolivya’daki askeri darbenin ardından ülkesini terk etmek zorunda kalan Evo Morales’in artık Arjantin’de siyasal sığınmacı olarak bulunacağını açıkladı. Darbeden sonra Meksika’ya iltica eden Morales geçen haftasonu Küba’ya gitmişti. Morales bugün Bolivya’ya sınırı bulunan Arjantin’e ayak bastı.

MORALES: GÜÇLÜ VE CANLIYIM

Bolivya’daki askeri darbenin üzerinden bir ay geçti. Darbenin ardından Meksika’ya geçen Morales bugün Arjantin’e varmasının ardından yaptığı açıklamada “Bir ay önce, hayatımızı kurtaran kardeş ülke Meksika’ya geldim, o sırada üzgün ve kırılmış bir haldeydim. Şimdi Arjantin’e geldim, yoksullar için savaşmaya devam etmek ve Büyük Ülkeyi birleştirmek için güçlü ve canlıyım. Meksika ve Arjantin’e destekleri ve dayanışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla