6 C
Berlin
05:00 - 10/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Bochum Duisburg Düsseldorf Essen FOTOGALERİ Frankfurt GÜNCEL Münih

DİTİB gençliğinden kansere karşı “duyarlılık” kampanyası

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Federal Gençlik Kolu ile Alman Kemik İliği Bankası (DKMS) işbirliğiyle kan kanseri hastalarına umut olabilmek amacıyla, 6 farklı şehirde düzenlenen kampanya yoğun ilgi gördü.

“Dünya Kanser Günü” kapsamında kanserle mücadele etmek, duyarlılığı artırmak ve farkındalık oluşturmak maksadıyla kampanya düzenlendiğini ifade eden DİTİB Federal Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Berna Çelebi, “DİTİB Federal Gençlik Kolu, DKMS işbirliğiyle Almanya’nın Berlin, Duisburg, Frankfurt, Köln, Ronnenberg ve Münih şehirlerinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı cami derneklerinde ilik bağışı için doku tiplendirme kampanyası düzenledik” dedi.

6 farklı şehirde güzel bir yardımlaşma ve duyarlılık örneği sergilendiğini söyleyen DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Federal Gençlik Kolumuza, gençlik teşkilatlarımıza ve hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

DİTİB olarak her zaman hayri hizmetlerin, sosyal sorumluluk projelerinin yanında olduklarını belirten Türkmen şöyle devam etti: “DİTİB ailesi olarak insan hayatının ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu biliyoruz. Kur’an-ı Kerim bize ‘Bir insanı yaşatmanın bütün insanlığı yaşatmak, bir insanı öldürmenin bütün insanlığı öldürmek’ anlamına geldiğini ifade ediyor. Dolayısıyla DİTİB olarak biz her zaman bu tür hayri ve sosyal hizmetlerin yanındayız. İnsanımızın yanındayız. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle Federal Gençlik Kolumuza ve gençlik teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Onların bu genç yaşta bunları düşünmeleri ve bu duyarlılığı göstermeleri bizleri gururlandırıyor ve onurlandırıyor. “

DİTİB Federal Gençlik Kolu tarafından da 6 farklı şehirde düzenlenen kampanyada 300’ün üzerinde kişiden doku örneği alındı.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla