*** ”Daum, Köln yüreğini kaybetti”

*** ”Daum, Köln yüreğini kaybetti”

ABONE OL
19:08 - 03/06/2009 19:08
*** ”Daum, Köln yüreğini kaybetti”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

”Daum, Köln yüreğini kaybetti”

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından 1. FC Köln’den ayrılma kararı alan ve Fenerbahçe’yle anlaştığı öne sürülen teknik direktör Christoph Daum, Alman gazetelerinde geniş şekilde yer aldı

Bild gazetesi, ”Daum, Köln yüreğini kaybetti” başlığıyla verdiği haberde, Daum’un Fenerbahçe’de 3 yıllık bir sözleşme için toplam 11,5 milyon Euro ücret alacağı, bunun yanı sıra Fenerbahçe’nin 40 milyon Euro da yeni futbolcular için para ayırdığı ifade edildi.

1. Köln Başkanı Wolfgang Overath, Daum’un beklenmedik bir karar verdiğini, daha önce sözleşmesini uzatmak için görüşmeler yapmak için anlaştıklarını, ancak maddi açıdan görüş ayrılıklarının çok büyük olduğunu belirtti.

Daum’un 1. FC Köln takımında yılda 2,4 milyon Euro brüt kazancı olduğu ifade edilen haberde, bazı Kölnlü taraftarların Daum’a tepki gösterdikleri de kaydedildi.

Berliner Morgenpost gazetesi de ”Daum sevgiyi paraya değişti” başlığını kullanarak, Galatasaray’ın Daum’a telefonla teklif götürdüğünü, ancak Daum’un bunu reddettiğini, Fenerbahçe’den gelen teklifi ise kabul ettiğini yazdı.

B.Z gazetesi de Daum’un 1. FC Köln kulübünden ayrılışını bir deprem olarak nitelendirilerek, Daum’un sadece maddi nedenlerden dolayı Türkiye’yi seçtiğini iddia etti.

Haberde, Daum ile anlaşan Fenerbahçe’de, Leverkusen’den Barnetta, Villareal’den Nihat Kahveci, Real Madrid’den Van Nistelroy ve İnter Mailand’dan Viera’nın transferlerinin konuşulduğu savunuldu.

Bazı gazeteler, teknik direktör arayışına giren 1. FC Köln’de ise Galatasaray’ın eski teknik direktörü Michael Skibbe’nin favori olarak gösterildiğini belirttiler.

(A.A) Erbil BAŞAY

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.