Darbe girişiminin belgesel film gösterimi yapıldı

17.08.2019 23:27

T.C. Berlin Büyükelçiliği'nde” Der Aufstant” adlı 15 Temmuz 2016 darbe girişimini Almanca olarak anlatan belgesel filmin gösterimi yapıldı. Berlin Büyükelçiliği salonunda gösterilen…

Darbe girişiminin belgesel film gösterimi yapıldı

T.C. Berlin Büyükelçiliği'nde” Der Aufstant” adlı 15 Temmuz 2016 darbe girişimini Almanca olarak anlatan belgesel filmin gösterimi yapıldı.

Berlin Büyükelçiliği salonunda gösterilen filme tüm Büyükelçilik görevlilerin yanı sıra Berlin'de faaliyet gösteren dernek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

15 Temmuz demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinliği çerçevesinde darbe girişiminin belgesel filminde o gece görülmemiş bir şekilde TBMM Türkiye Büyük Millet Meclisi, MİT ve Emniyet binaları taranmış Milletimizin üzerine tanklar sürülmüş, savaş uçakları ve helikopterler tarafından bombalar yağdırılmış.

Cumhuriyetimize ve kurumlarımızın içine sızarak ele geçirmeye çalışan bu örgüt Türkiye ye sadece bir darbeyle korkutmamış aynı zamanda bir iç savaşa sürüklemek istemiştir.

1923`den beri Cumhuriyetimizin tüm edindiği kazanımlarını o gece kaybedecektik.

Aziz Milletimiz tereddüt göstermeksizin ülkesini savunmak için harekete geçti o anda çok sayıda vatandaşlarımız ve emniyet güçlerimiz şehit edildiğini anlatan belgesel filmin gösterimi gerçekleştirildi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

Yorumlar