9.8 C
Berlin
02:24 - 19/09/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

“Çaylı Sohbet Toplantısı “nın ilki düzenlendi

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz tarafından düzenlenen sohbet toplantısında ağırlıkla emekli maaşı düşük insanların geçim sıkıntıları ve kültürel etkinliklerin yetersizliği üzerine duruldu.

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz tarafından organize edilen „Çaylı-Pastalı Sohbet Toplantısı “nın ilki düzenlendi.

Yaklaşık altı yıldır düzenli olarak ayda bir kez kadınlara yönelik, güncel konular hakkında bilgilendirmek için toplantılar düzenleyen Güngör Yılmaz hem kadınlara, hem de erkeklere açık olan benzer toplantılar yönünde talep geldiğini ifade ederek, “Bu talebi karşılamak için fikir geliştirdik ve düzenli olarak çaylı-pastalı sohbet toplantısı yapmaya karar verdik. Bu ilk toplantımızda tanışmak ve konsepti anlatmak için belirli bir ağırlık konusu seçmedik. Ama bundan sonraki buluşmalarımızda bir ağırlık konumuz ve bu konuda uzman bir konuğumuz olacak “diye konuştu.

Emeklilerin durumu

Bergedorf-Bille Konut şirketinin sosyal etkinlik salonunda yapılan toplantıya sıcak havaya rağmen ilgi büyük oldu. Kısa tanışma turundan sonra toplantılarda hangi konuların ele alınması konusunda öneriler üzerine konuşuldu.

Yoğun bir iş hayatından sonra emekli olan, ancak düşük emeklilik maaşı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan insanların durumu, bakıma muhtaç insanların durumu ve Hamburg’da Türkiye kökenliler için çok az sayıda nitelikli kültür etkinliklerinin yapılması konuları öneri olarak ön plana çıktı. Toplantıya Hamburg’un çeşitli ilçelerinin yanı sıra komşu eyalet Schleswig-Holstein’dan da katılım oldu.

ha-ber.com/Hamburg

İlgili haberler

YORUM EKLE

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla