20.9 C
Berlin
14:19 - 24/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Berlin FOTOGALERİ

Berlin’de Silahlı Banka Soygunu

ha-ber.com/Mahmut Tosun/BERLİN

“Berlin’in de silahlı bir soygun girişimi oldu. Soyguncuların açtığı ateş sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı”

Berlin’de Bundesplatz Meydanı’nda bir banka soygunu girişiminde bulunuldu.

Güpegündüz bankaya giren silahlı bir grup, güvenlik görevlileriyle karşılaşınca silahlı çatışma çıktı. Soyguncular olay yerinden kaçarken bir güvenlik görevlisi açılan ateş sonucu yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Üç veya dört kişi oldukları sanılan soyguncular, kaçarken geldikleri aracı ateşe verdiler. Görgü tanıklarının ifadelerine göre soyguncular başka bir araçla kaçtı. Araçta çıkan yangına 20 kişilik itfaiye eri müdahale etti.

Polis sözcüsü Thilo Cablitz’in verdiği bilgiye göre, soyguncular mukavemetle karşılaşınca bankadan bir şey alamadan kaçtı. Sözcü Cablitz, soygunla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Birkaç kişi Bundesplatz Meydanındaki bir bankayı soyma girişiminde bulundu. Bankada iki güvenlik görevlisiyle karşılaşınca silahlı çatışma çıktı ve bankanın güvenlik görevlilerinden biri açılan ateş sonucu yaralandı. Yaralı hastaneye kaldırıldı, duruma ağır değil. Sayılarını henüz tam olarak tespit edemediğimiz soyguncular bankadan bir şey alamadan kaçtılar. Kaçmadan önce de soygunda kullandıkları aracı ateşe verdiler” ifadesini kullandı.

Bundan 4 gün önce Berlin Hermanplatz Meydanı’ndaki bir bankada biber gazlı soygun girişimiyle bir bağlantısı olup olmadığı yönündeki soruya da Cablitz

“Hermannplatz’daki soygun girişimi ile bugünkü soygun girişimi arasında fark var. Hermannplatz’daki olayda soyguncular para transportu yapanları soymak istedi; buradaki soyguncular ise direk bankaya girip soygun gerçekleştirmek istedi. Ama yine de aralarında bir bağlantı olup olmadığını, iki soygun girişiminin de aynı şahıslar tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini araştırıyoruz” yanıtını verdi.

Berlin, son zamanlarda sıkça bu tür soygun girişimine sahne oluyor. Bankalara ve para taşıyan transport araçlarına saldırılar son zamanlarda oldukça arttı.

Dört gün önce Hermannplatz Meydanı’nda büyük bir mağazanın içerisinde yer alan bir bankaya biber gazlı soygun girişiminde bulunulmuştu. Yaklaşık iki ay önce de, yine bugünkü soygun girişiminin gerçekleştirildiği caddede bir para transport aracı soyulmuş, soyguncular araçtaki 500.000 Euro`yu alarak kayıplara karışmıştı.

 

 

 

 

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla