Beauty Akademy`de sınav heyecanı

07.07.2020 23:02

Almanya'da Duisburg kentindeki Averdung Center’de Avrupa’nın devlet destekli tek olan Güzellik ve Kozmetik Akademisi'nde (Beauty Akademy), sınav heyecanı yaşayan öğrenciler başarıyla sertifikalarını…

Beauty Akademy`de sınav heyecanı

Almanya'da Duisburg kentindeki Averdung Center’de Avrupa’nın devlet destekli tek olan Güzellik ve Kozmetik Akademisi'nde (Beauty Akademy), sınav heyecanı yaşayan öğrenciler başarıyla sertifikalarını aldılar.

Tecrübe ve eğitimiyle önde gelen güzellik uzmanı ve eğitmeni aynı zamanda akademinin yöneticisi Güler Parmak Caner, yönetiminde bugün gerçekleşen sınavlarda Beauty Akademy'de Pedagoji ve Pratik Uygulamalı teori dersi veren Doçent-Eğitmen Yusuf Caner de gözlemci olarak katıldı.

YOĞUN İLGİ VAR

Sektörde eğitimin şart olduğunu belirten akademinin kurucusu ve eğitmeni Güler Parmak Caner, kozmetik ve güzellik sektörünün gün geçtikçe daha da büyüdüğüne dikkat çekerek, bugüne kadar yaklaşık 1000 öğrenciyi bu sektöre kazandırdıklarını söyledi.

Avrupa başta olmak üzere uluslararası çalıştıklarını belirten Güler Parmak Caner, verdikleri sertifikaların Türkiye'de dahi geçerli olduğunu vurgulayarak, “özellikle coronalı bu günlerde daha hijyenik bir ortamda ve tecrübeli eğitmenlerimizle sektörün bütün hizmetlerini veriyoruz. Bize başvuran gençlere veya yetişkinlere yeni bir meslek kazandırıyoruz. Çeşitli kurslarımız var. Bir haftadan başlayan kurslar 3 veya 6 ay, bir yıl, bir buçuk veya 3 yıllık süreden oluşuyor.  Çok yoğun ilginin ve talebin olmasından ötürü zaman zaman öğrenci almakta sorun yaşıyoruz. Bunun için önceden başvuruların gelmesi gerekiyor.” dedi.

20 ÖĞRENCİ SINAVI GİRDİ

Bugün 20 öğrencinin sınava girdiği ve sertifika aldığı Beuaty Akademy'de Halk Müziği Sanatçısı Bilge Sımsık Biçici'de girdiği sınavdan başarıyla çıkarak sertifikasını almanın sevincini yaşadı. 30 öğrencinin eğitim gördüğü akademide Güler Parmak Caner, güzellik uzmanlığı, kalıcı makyaj uzmanlığı, pediküristlik, kozmetik ürün satıcılığı, makyaj uzmanlığı, epilasyon uzmanlığı, medikal ayak bakımı, protes tırnak, protes kiprik, plansma-pen, iğnesiz dolgu(hüyoluron), visagist, hair & make up artist, micro anicro dermabrasion, micro nedling gibi alanlarda kurslar verdiklerini belirterek, “ bugüne kadar bizden sertifika alan öğrencilerimizin çoğu kendi işlerini kurdular. Ya da işyeri buldular. Bu alanda da kendilerine yardımcı oluyoruz.” şeklinde bilgi verdi.

ha-ber.com/Metin ES / DUİSBURG

Yorumlar