20.2 C
Berlin
16:46 - 06/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA FOTOGALERİ Hamburg SPOR Taekwondo

Banzai sporcuları rakiplerinin korkulu rüyası

Almanya Şampiyonası’nda Berlin Banzai Karate Takımı Sporcularından Gizem Bugur altın, Seden Bugur ve Selin Işık, bronz madalya kazanarak takımlarını bu defada Almanya şampiyonluğuna taşıdılar.

Hamburg’da yapılan Almanya Büyükler Ferdi Karate Şampiyonası’na katılan Almanya’nın muhtelif şehirlerinden 135′ kulübün 356′ sporcusuyla iştirak ettiği müsabakalarda    Berlin Banzai karate takımı sporcularından ve Alman Milli Takımında da yer alan 55 kiloda Gizem Bugur, yaptığı bütün karşılaşmaları rakiplerini açık farklarla yenerek bu senede altın Madalya’nın sahibi oldu.

Gençlerde sayısız dereceler elde eden sporcularımızdan 50 kiloda ilk kez büyükler Almanya Şampiyonası’na iştirak eden Seden Bugur ve Selen Işık, 61 kilo da katıldığı Şampiyonada güçlü rakipleri arasında iki sporcumuzda bronz madalya kazanarak Berlin Banzai takımını şampiyonluğa taşıyarak, 135 takımı geride bıraktılar ve Almanya şampiyonluk kupasını Berlin’ taşımış oldular.

Pazar günü Toyota Almanya Karate Ligi karşılaşmalarında Banzai Spor Kulübü Bayan Takımı Gizem Bugur, Meltem Ataklı, Selin Işık, B-grubundaki 4′ maçını da kazanarak ilk maç gününü lider olarak tamamladı. Erkek takımı da Tohan Öztürk, Ricardo Giegler, Eddi Münchow, Olkesandr Kershovskk, Ferhat İnci, Zelal Erdoğan, Hüseyin Kaya, yaptıkları 4′ karşılaşmanın ikisini kazanarak B-Grubunun da ikinci olarak tamamlarken, rövanş karşılaşmaları Berlin’de 27′ Eylül de yapılacak.

Ayrıca Almanya Federasyonu Banzai Spor Kulübünü yapmış olduğu başarılarından dolayı 2019 yılının en başarılı kulübü olarak Antrenör Veysel Bugur’u ödüle layık gördü.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

İlgili haberler

1 yorum

Gizem 11:08 - 12/03/2020 at 11:08

Süper bir haber !!

Cevapla

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla