Balıkesir Güvem Çepniler Dernek Lokali Açıldı

12.10.2021 22:58

Bundan 2 sene önce  Ağostos 2019 tarihinde dernek kurulus çalışmalarını  gerçekleştiren Balıkesir Güvem Çepniler, 2 yıl aradan sonra dernek lokallerine kavuştular. Hamburg'un…

Balıkesir Güvem Çepniler  Dernek Lokali  Açıldı

Bundan 2 sene önce  Ağostos 2019 tarihinde dernek kurulus çalışmalarını  gerçekleştiren Balıkesir Güvem Çepniler, 2 yıl aradan sonra dernek lokallerine kavuştular.

Hamburg'un Stellingen semtinde bulunan, Randstr 3 numarada dernek binasının açılışına çok sayıda dernek üyesi ve ailesi katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan ve çoşkulu bir ortamda gerçekleşen dernek lokalinin açılışı,  „Dünya Balıkesirliler Günü“ olan 10.10.2021 tarihine denk getirildi.

AÇIK ALANDA YİYECEK VE İÇECEK İKRAMI YAPILDI

Dernek lokalinin girişinde bulunan açık alanda, gelen konuklara kadınların evde yaptığı zengin ev yemeklerinden,  çeşitli sıcak ve soğuk içeceklerden ikram edildi.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış davetinde dernek yönetim kurulu üyeleri,  gelen misafirlerle tek tek ilgilenerek, dernek çalışmalarıyla ilgili kendilerine bilgi vererek, derneğe yeni üyeler kazandırdılar.

YOLUMUZ UZUN SÜREÇLİ BİR YOL

30 kurucu üyeyle kurulan Balıkesir Çepni Derneğinin üye sayısının 90'ı aştığını belirten yönetim kurulu üyeleri, daha yolun başında olduklarını ve yapacakları çok iş olduğunu belirterek, dernek lokalinin açılışına gelenlerden derneğe üye olup kendilerine destek vermelerini istediler.

Dernek başkanı Uğur Ulus ve yönetim kurulu üyeleri, „Tüm dünyayı etkileyen olumsuz pandemi sürecinden bizde etkilendik. Bu yüzden örgütlenme çalışmalarımız bir süre aksadı. Önümüzdeki dönem yapacağımız daha  çok iş var„ dediler.

Konuşmalarının devamında yönetim kurulu üyeleri derneğin amacını, vizyonunu ve önlerine koydukları hedefleri anlattılar.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR!

Balıkesir Çepni Derneği, 2019 yılının Ağostos ayında resmi kuruluşunu tamamlayarak,  ilk olarak Aralık 2019'da Altona'da bulunan AKM binasında kalabalık bir vatandas topluluğunun huzurunda  düzenlenen bir toplantıyla kuruluşlarını  kamuoyuna duyurdular.

Kuruluşunu kamuoyuna duyuran dernek, 20 Aralık 2019 tarihinde,  Pinneberg'e bağlı Prisdorf yakınlarında  bulunan bir  salonda düzenledikleri kültürel bir etkinlikte,   sanatçı Cem Çelebi, Tuncay Balcı, Aysel & Sedat Boyraz'ın sahne aldığı  Türkü dinletisiyle çalışmalarını taçlandırmışlardı.

Uğur Ulus ( başkan), Tolga Arık ( 2'nci başkan), Alper Gezgin ( sayman), Murat Yalın,

Emrah Anul, Polat Satılmış ve Hakan Küren'den oluşan dernek yönetim kurulu üyeleri „Birlikten Kuvvet doğar“ ilkesiyle hareket ettiklerini  belirterek, Hemşehrilerini kendilerine güç ve destek vermeye davet ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Göçmen Kadınların “Göç Hikayeleri “

Göçmen Kadınların “Göç Hikayeleri “

Göçmen Kadınların “Göç Hikayeleri “
Hayata her zaman duygu dolu gözlerle bakan şair: Özdemir Asaf

Hayata her zaman duygu dolu gözlerle b..

Hayata her zaman duygu dolu gözlerle bakan şair: Özdemir Asaf
Ney ve hiciv üstadı: Neyzen Tevfik

Ney ve hiciv üstadı Neyzen Tevfik

Ney ve hiciv üstadı: Neyzen Tevfik