Baba ile Kızı Yılın Sporcuları Seçildiler

14.01.2020 22:31

Taekwondo hocası Demirhan Aydın ve kızı Ela Aydın Taekwondo'da 2019 yılı en iyi sporcuları seçildiler. Almanya Taekwondo Federasyonu (Deutsche Taekwondo Union, DTU)…

Baba ile Kızı Yılın Sporcuları Seçildiler

Taekwondo hocası Demirhan Aydın ve kızı Ela Aydın Taekwondo'da 2019 yılı en iyi sporcuları seçildiler.

Almanya Taekwondo Federasyonu (Deutsche Taekwondo Union, DTU) tarafından ilk kez internet üzerinden yapılan yılın başarılı antrenörü ve bayan müsabık sporcusunu seçme anketinde TSV 1865 Dachau Klubü hocası Demirhan Aydın ve milli sporcu kızı Ela Aydın ile birlikte yılın en iyi sporcuları seçildiler.

2428 Taekwondo'cunun katıldığı oylamada Demirhan Aydın 731 oy ile 2019 yılı en iyi antrenörü seçildi.

Kızı Ela Aydın ise 1096 oy alarak 2019 yılı en iyi bayan sporcusu seçildi.

Özer Güleç ise 630 oy alarak ikinci seçildi.

Demirhan Aydın şunları söyledi:

“Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Çalışmadan emek sarf etmeden başarıya ulaşamazsınız!  İşin mutfağından geleceksiniz. Ben öğrencilik yıllarımda çeşitli yurt içi ve yurt dışı dereceler elde ettim. Alman kimliğim olmadığı için milli takıma alınamamıştım.  Şimdi ise tecrübelerimi ayırt etmeden öğrencilerimle paylaşıyorum. Bizim sporda saygı, disiplin, özgüven, azim ve hedef çok önemlidir. Her konuya açık olup konuşabilmek lazım. En önemlisi de seni yetiştiren hocaya ve kulübe hiçbir zaman saygısızlık ve ihanet etmeyeceksin, hocanın ahını almayacaksın!”

Ela ise “babamla birlikte yılın sporcuları seçildiğimize çok sevindim ve onun ile gurur diyorum” dedi.

ha-ber.com/Hüseyin Gül

Yorumlar