Antalya Ticaret Borsası ile Ziraat Bankası arasında protokol imzalandı

Antalya Ticaret Borsası ile Ziraat Bankası arasında protokol imzalandı

ABONE OL
15:34 - 24/12/2020 15:34
Antalya Ticaret Borsası ile Ziraat Bankası arasında protokol imzalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası işbirliğiyle başlatılan Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi çerçevesinde Antalya Ticaret Borsası (ATB) ile Ziraat Bankası arasında da protokol anlaşması imzalandı.

Antalya Ticaret Borsası’nda düzenlenen imza törenine ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Simav, Ziraat Bankası Antalya 1. Bölge Yöneticisi Şefik Diler ile Ziraat Bankası Antalya Şube Müdürü Ender Doğan katıldı.

ATB Başkanı Çandır, TOBB ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü işbirliği ile Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi çerçevesinde protokol imzalandığını anımsattı.                                                                                                                                            Pandemi döneminde daralan Antalya ekonomisine can suyu vermek istediklerini belirten Çandır, ‘’Protokol, ödeme zorluğu ve nakit sıkışıklığı yaşayan piyasaya can suyu olacak nitelikte bir proje. Tedarik zincirindeki aksamalarla karşılaşan üyelerimiz için önemli bir çalışma. İşlerini genişletmek ve nakit akışını hızlandırmak isteyen üyelerimiz bundan yararlanabilir” dedi.

Ziraat Bankası Antalya 1. Bölge Yöneticisi Şefik Diler, Ziraat Bankası ve TOBB’un ticarette tedarik finansmanını güvence altına almak ve firmaların nakit akışını kolaylaştırmak için projeyi hayata geçirdiğini kaydetti. Diler, şöyle konuştu.

‘’Borsa üyeleri, Ziraat Bankası’nın kurumsal kartı Bankkart Başak ile yapacakları alımlarda vade ve finansman avantajlarından yararlanabilecek. Antalya Ticaret Borsası, Antalya ve ülke tarımı için önemli bir kurum. ATB üyelerine, hem tarımsal krediler hem de diğer finansman yöntemleriyle elimizden geldiği kadar tüm şubelerimizle yardımcı oluyoruz.’’

Ziraat Bankası Antalya Şube Müdürü Ender Doğan ise protokolle alım satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirileceğini belirterek, ‘’Güvenli ticaret sistemini getiren bir protokol imzaladık. Üyeler, Ziraat Bankası’nın kurumsal kartı Bankkart Başak ile yapacakları alımlarda 540 güne kadar kendi belirledikleri vadeler çerçevesinde ticaret yapabilecek” dedi.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.