Almanya’dan Türkiye’ye Havacılık Tutkunları

Almanya’dan Türkiye’ye Havacılık Tutkunları

ABONE OL
18:03 - 08/06/2024 18:03
Almanya’dan Türkiye’ye Havacılık Tutkunları
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Almanya’dan 18 sportif uçakla Türkiye’ye gelen havacılık tutkunları, Eskişehir’deki Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde ağırlandı.

Almanya’dan 18 sportif uçakla Türkiye gezisi için yola çıkan havacılık tutkunları, Eskişehir’deki Sivrihisar Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri’nde konuk edildi.

Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneğinden yapılan açıklamaya göre, Fly 2 Troy Grubunun organizasyonuyla Almanya’dan Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini görmeye gelen havacılık tutkunları, Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan yaklaşık 1,5 saatlik uçuşla Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine ulaştı.

Dernek üyelerince Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde apronda çiçeklerle karşılanan pilotlar ve aileleri, Sky Cafe’de dinlendikten sonra çeşitli uçak motorları ve hava araçlarının sergilendiği M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’ni gezdi.

Grup üyeleri, bir günlük ziyaretin ardından Avrupa’ya dönmek üzere uçaklarıyla havalandı.

Bu arada, 2015’ten bu yana her yıl eylülde yapılan Sivrihisar Hava Gösterileri’nin, Avrupa Hava Gösterileri Konseyince Avrupa’da icra edilen önemli Hava Gösterileri Listesi’ne alındığı bildirildi.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.