Almanya'dan gelen iki arkadaş, depremzedelerin ihtiyaçları için çalışıyor

05.03.2023 19:00

Almanya'dan gelen yardımsever iki arkadaş, depremzedelerin ihtiyaçları için çalışıyor.  Kiraladıkları araçla ihtiyaç malzemeleri dağıtan yardımseverlerden Aysu Eser: "Duyduklarımız bizi etkiledi, buraya geldiğimizde gördüklerimiz daha da çok etkiledi"  Tuğba Özdemir: "İnsanlara elimden geldiğince yardım yaptım. Çocukların sevinci bizi çok mutlu etti".

Almanya'dan gelen iki arkadaş, depremzedelerin ihtiyaçları için çalışıyor

Almanya'dan gelen yardımsever iki arkadaş, depremzedelerin ihtiyaçları için çalışıyor.  Kiraladıkları araçla ihtiyaç malzemeleri dağıtan yardımseverlerden Aysu Eser:
"Duyduklarımız bizi etkiledi, buraya geldiğimizde gördüklerimiz daha da çok etkiledi"  Tuğba Özdemir: "İnsanlara elimden geldiğince yardım yaptım. Çocukların sevinci bizi çok mutlu etti".

Almanya'da yaşayan gurbetçiler Aysu Eser ve Tuğba Özdemir, 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerde afetzedelerin yardımına koşuyor.

Ticaretle uğraşan Eser ve Özdemir, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye gelerek yardım dağıtmaya başladı.

Geç saatlere kadar gıda, kıyafet, battaniye, çocuk bezi, biberon, ayakkabı, ısıtıcı gibi malzemeleri kiraladıkları arabayla ihtiyaç sahiplerine ulaştıran iki arkadaş, geceyi araçlarında uyuyarak geçiriyor.

Yardımlar kapsamında Kahramanmaraş'a gelen gurbetçi Eser,  depremin haberini alır almaz gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve geçen hafta Türkiye’ye geldiklerini söyledi.

Gördükleri manzaranın kendilerini çok etkilediğini dile getiren Eser, "Duyduklarımız bizi etkiledi, buraya geldiğimizde gördüklerimiz daha da çok etkiledi. Hiç televizyonlarda gördüğümüz gibi değildi durumlar, daha da kötüydü ve çok üzüldük." diye konuştu.

Eser, gıda, kıyafet, iç çamaşırı, battaniye gibi ihtiyaç malzemeleri dağıttıklarını anlatarak, ülkesinde durumlar kötüyken Almanya'da rahat edemediklerini sözlerine ekledi.

"Bu manzarayı görmek istemezdim"

Özdemir de depremi ilk sosyal medyada gördüğünde inanamadığına değinerek, yakınlarını aradığını ancak hiçbirisine ulaşamadığını ifade etti.

İmkanları kısıtlı olduğu için hemen gelemediğini ancak ilk fırsatta arkadaşıyla yola çıktığını belirten Özdemir, "Önce Hatay'a gittik, orası gitmişti. Diyarbakır, Şanlıurfa, ve Kahramanmaraş'a geldik. Kendi gözlerimle görmek istedim. İnsanlara elimden geldiğince yardım yaptım. Çocukların sevinci bizi çok mutlu etti." dedi.

Özdemir, "Bu manzarayı görmek istemezdim, normalde tatile gelmek isterdim ama manzara bu. Türkiye'de olduğum için mutluyum ama bu manzaradan mutlu değilim.

Allah ölenlere rahmet eylesin." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

"ABD'den Ukrayna'ya 2,6 Milyar Dolarlı..

"ABD'den Ukrayna'ya 2,6 Milyar Dolarlık Mühimmat"
Emine Erdoğan ve Çavuşoğlu’nun ABD Temasları Sürüyor

Emine Erdoğan ve Çavuşoğlunun ABD Tema..

Emine Erdoğan ve Çavuşoğlu’nun ABD Temasları Sürüyor
Biden Yönetiminden Trans Görünürlüğe Destek

Biden Yönetiminden Trans Görünürlüğe D..

Biden Yönetiminden Trans Görünürlüğe Destek
Eski Başkan Donald Trump’ın Salı Günü Hakim Karşısına Çıkması Bekleniyor

Eski Başkan Donald Trumpın Salı Günü H..

Eski Başkan Donald Trump’ın Salı Günü Hakim Karşısına Çıkması Bekleniyor
Tsai-McCarthy Görüşmesi Öncesi Çin'den Gözdağı

Tsai-McCarthy Görüşmesi Öncesi Çin'den..

Tsai-McCarthy Görüşmesi Öncesi Çin'den Gözdağı

"Rusya Belarus'ta Nükleer Silah Konuşl..

"Rusya Belarus'ta Nükleer Silah Konuşlandırabilir"