Almanya Fürth’de alkışlandık

06.10.2019 15:41

Türk folklorcular, hasat bayramı kortej geçişinde büyük ilgi gördü. Almanya’nın Nürnberg yakınlarında bulunan Fürth şehrinde 1817 yılında yaşanan kuraklığın ardından bol mahsul…

Almanya Fürth’de alkışlandık

Türk folklorcular, hasat bayramı kortej geçişinde büyük ilgi gördü.

Almanya’nın Nürnberg yakınlarında bulunan Fürth şehrinde 1817 yılında yaşanan kuraklığın ardından bol mahsul alan çiftçiler mahsullerini toplayıp yürüyüş yapması ile başlayan hasat bayramı, o yıldan bu yana kutlanıyor. Bu yılki şenliklerde tam 98 ayrı kuruluş kortejde yer alırken, 68. sıradaki Fürth Türk Birliğinin oluşturduğu grup, yol boyunca sıralanan 125 bin kişinin alkışlarını aldı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay şeref tribününden izledi

Hasat bayramı nedeniyle, 24 yıllık kardeş kent Fürth’e gelen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, kortej geçişini şeref tribününden izledi. Türk ekibi, dansları ile yol boyunca alkış yağmuruna tutulurken, şeref tribününün önünde, Yüksel Deşat’a ait beyaz güvercinler, Mehmet Oktay, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung ve diğer zevat tarafından uçuruldu.

Folklor ekibinin kurucusu Abdurrahman Gümrükçü, Türkiye’yi tanıtmaktan ve alkış almaktan son derece memnun kaldıklarını anlattı.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / FÜRTH

Yorumlar