*** Alman basınında HSV-Galatasaray maçı

*** Alman basınında HSV-Galatasaray maçı

ABONE OL
17:05 - 13/03/2009 17:05
*** Alman basınında HSV-Galatasaray maçı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

Alman basınında HSV-Galatasaray maçı

Galatasaray’ın UEFA Kupası 4. tur ilk maçında deplasmanda Hamburg (HSV) ile 1-1 berabere kalması Alman basınında yer aldı

Berlin’de yayımlanan B.Z gazetesi, ”HSV şimdi, tur atlayabilmesi için titreyecek” başlığıyla verdiği haberde, Hamburg’un gelecek hafta İstanbul’da işinin çok zor olduğu belirtildi. Evsahibi ekibin üstün oynadığı, ancak ilk yarının Ayhan’ın attığı golle Galatasaray’ın 1-0 üstünlüğüyle geçtiği ifade edilen haberde, Hamburg’un ikinci yarıda iyi oynadığı ve 49. dakikada beraberliği sağladığı kaydedildi. Emre’nin kırmızı kart görmesinden sonra Hamburg’un bir kişi fazla oynadığı, ancak topun kaleye girmek istemediği ifade edilen haberde, Benjamin ve Olic’in de maçta önemli pozisyonlar kaçırdığı ifade edldi.

”Berliner Kurier” gazetesi de, ”Jansen’in sert şutu HSV’ı umutlandırıyor” başlığını kullandığı haberde, Hamburg’un Galatasaray karşısında sadece 1-1 berabere kaldığı, 20 bini Türk olmak üzere 52 bin seyirci önünde hiç bir şey yapamadığı, bunun yerine Galatasaray’ın ilk şutunda Ayhan ile 1-0 öne geçtiği belirtildi. Devreden sonra Hamburg’un geri geldiği Jansen ile 1-1’i yakaladığı ifade edilen haberde, Emre Aşık’ın 53. dakikada kırmızı kart gördüğü, fakat galibiyete daha yakın olan Hamburglu yıldızların gol atamadığı kaydedildi.

Bild gazetesi de, Hamburg’un elenmekle karşı karşıya olduğu, yaklaşık 40 dakika bir kişi fazla oynamasına rağmen Galatasaray ile 1-1 berabere kaldığı belirtildi. Haberde, Hamburg’un gelecek hafta Perşembe günü ”İstanbul’un cehennemine” gideceği ifade edildi. Hamburg teknik direktördü Martin Jol, İstanbul’da işlerinin kolay olmayacağını, ancak turu atlamak için şanslarının bulunduğunu söyledi.

Hamburger Morgenpost gazetesinde de, Hamburg’un galibiyeti kaçırdığı, ilk maçta bir çok pozisyonu değerlendiremediği ve İstanbul’da ise çok iş düşeceği yorumu yapıldı.

Hamburger Abendblatt gazetesi de, ”UEFA Kupası: frenlendi-umut kalıyor” başlığıyla verdiği haberde, karşılaşmanın gerçekten bir Avrupa kupası mücadelesi olduğu belirtildi.

”Berliner Morgenpost” gazetesi de, Hamburg’un bir kişi fazla oynamasına rağmen büyük bir şansı kaçırdığı, kendilerini gelecek hafta Ali Sami Yen cehenneminde zor bir görev beklediği ifade edildi.

(A.A) Erbil BAŞAY 

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.