ABD'de Bir Süpermarkette Silahlı Saldırı

23.11.2022 15:48

  ABD’nin Virginia eyaletinin Chesapeake kentindeki bir süpermarkette silahlı bir kişinin ateş açması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de…

ABD'de Bir Süpermarkette Silahlı Saldırı

 

ABD’nin Virginia eyaletinin Chesapeake kentindeki bir süpermarkette silahlı bir kişinin ateş açması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. Bu, eyalette son bir ay içerisinde düzenlenen ikinci silahlı saldırı oldu.

Yerel saatle akşam 22.12’de bir süpermarkette silahlı bir kişi aniden etrafa ateş açmaya başladı. İlk anda açıklama yapan polis yetkilileri, saldırıda ölenler olduğunu, ölü sayısının 10 kişinin altında olduğunu söylemekle yetindi. Daha sonra şehir yönetimi tarafından Twitter'dan yapılan paylaşımda saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiğinin tespit edildiği duyuruldu.

Verilen bilgilere göre, saldırgan da market içerisinde ölü olarak bulundu. Saldırganın intihar edip etmediği henüz bilinmiyor. Ancak olay yerinde polisin herhangi bir şekilde ateş açmadığı ya da saldırganla silahlı çatışmaya girmediği belirtildi.

Saldırganın market çalışanlarından biri olma ihtimali üzerinde de duruluyor. Ancak polis, henüz saldırıya ilişkin net bir açıklama yapmadı. Yetkililer son derece büyük bir kapalı alana sahip market içerisinde saklanan ya da yaralanan başka kişiler olup olmadığını da uzun süre araştırdı. Bu esnada bölge halkından da olay yerinden uzak durmaları istendi.

Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde de bu ayın başlarında düzenlenen bir başka silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmişti. ABD’de üç ve daha fazla sayıda kişinin hayatını kaybettiği saldırılar toplu silahlı saldırı olarak değerlendiriliyor.

VOA tarafından geçilen ABD'de Bir Süpermarkette Silahlı Saldırı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. ABD'de Bir Süpermarkette Silahlı Saldırı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan ABD'de Bir Süpermarkette Silahlı Saldırı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

"Çin 2035’e Kadar 1500 Nükleer Başlığa..

"Çin 2035’e Kadar 1500 Nükleer Başlığa Sahip Olabilir"
3 Yeni Taykonot Tiangong Uzay İstasyonu Yolunda 

3 Yeni Taykonot Tiangong Uzay İstasyon..

3 Yeni Taykonot Tiangong Uzay İstasyonu Yolunda 
“Suriye’nin Kuzeyinde SDG’yle Ortak Devriyeyi Azalttık”

“Suriye’nin Kuzeyinde SDG’yle Ortak De..

“Suriye’nin Kuzeyinde SDG’yle Ortak Devriyeyi Azalttık”
Hamaney’in Rejim Karşıtı Yeğeni Tutuklandı 

Hamaneyin Rejim Karşıtı Yeğeni Tutukla..

Hamaney’in Rejim Karşıtı Yeğeni Tutuklandı 
Çin’de Sıfır-Covid Politikası: Neler Oluyor?

Çin’de Sıfır-Covid Politikası: Neler O..

Çin’de Sıfır-Covid Politikası: Neler Oluyor?