ABD Özel Elçisi Türkiye Ziyaretini Tamamladı

08.12.2020 23:19

ABD’nin Suriye Özel Elçisi Joel Rayburn İsrail, Mısır, Bahreyn, Türkiye ve kuzeydoğu Suriye ziyaretlerini tamamlayarak ABD’ye döndü. 28 Kasım - 8 Aralık…

ABD Özel Elçisi Türkiye Ziyaretini Tamamladı

ABD’nin Suriye Özel Elçisi Joel Rayburn İsrail, Mısır, Bahreyn, Türkiye ve kuzeydoğu Suriye ziyaretlerini tamamlayarak ABD’ye döndü.

28 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında bölgeyi ziyaret eden Rayburn İsrail, Türkiye ve Mısır’da üst düzey hükümet yetkilileriyle biraraya gelerek Suriye’deki mevcut tehditler ve iç savaşın sonlandırılıp siyasi bir çözüm bulunabilmesi için atılabilecek ortak adımları değerlendirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamaya göre, Rayburn Suriye’de düzenlenen görüşmelerde de ayrıca Bahreyn, Irak ve Ürdünlü yetkililerle toplantılar düzenledi.

Rayburn’un 7 Aralık’ta Suriye’deki Koalisyon Güçleri askeri temsilcileri, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) üst düzey yetkilileri ve Deyrizor bölgesindeki yerel liderle de görüştüğü bilgisi de ABD Dışişleri Bakanılığı’nın açıklamasında aktarılan ayrıntılar arasında.

Rayburn ziyareti sırasında Amerika’nın Suriyeliler’in insani yardım ihtiyacını karşılama ve ülkede güvenlik ve istikrarın sağlanabilmesi yönündeki çabalarını sürdürmeye kararlı olduğunun da altını çizdi.

VOA tarafından geçilen ABD Özel Elçisi Türkiye Ziyaretini Tamamladı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. ABD Özel Elçisi Türkiye Ziyaretini Tamamladı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan ABD Özel Elçisi Türkiye Ziyaretini Tamamladı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Almanya’da Sığınmacı Rekoru

Almanyada Sığınmacı Rekoru

Almanya’da Sığınmacı Rekoru
Dünya engelliler günü katlandı

Dünya engelliler günü katlandı

Dünya engelliler günü katlandı
İran'daki Gösterilerde 300'den Fazla Can Kaybı

İran'daki Gösterilerde 300'den Fazla C..

İran'daki Gösterilerde 300'den Fazla Can Kaybı