88 Yıl Aradan Sonra Ayasofya'da Teravih Namazı

02.04.2022 01:36

  Ayasofya Camii'nde 88 yıl aradan sonra ilk kez teravih namazı kılındı. 2 yıl önce yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’ne namaz kılmak…

88 Yıl Aradan Sonra Ayasofya'da Teravih Namazı

 

Ayasofya Camii'nde 88 yıl aradan sonra ilk kez teravih namazı kılındı.

2 yıl önce yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’ne namaz kılmak için gelenlerin bir kısmı kapasitenin dolması sebebiyle görevliler tarafından içeriye alınmadı. Bunun üzerine çok sayıda kişi, namazı cami avlusunda ve Sultanahmet Meydanı'nda kıldı.

Almanya’dan İstanbul’a 2 haftalık tatil için geldiğini belirten Cem Temur, Ayasofya’da ilk teravih namazını kılmanın kendisi için çok önemli olduğunu söyledi: “Bugün 88 yıl sonra bu camide tekrardan teraviyi kılmak gerçekten anlatması çok zor bir duygu. Çok mutluyum.”

Emekli memur Necati Kadiroğulları, “Allah’a şükürler olsun. Bir Müslüman olarak ve bizim gibi düşünenler için çok farklı bir duygu. Ben içeride çok büyük bir keyif aldım. Uzun zamandır yaşamadığımız duyguları yaşadık. Buna vesile olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

Türkiye'de COVID-19 tedbirleri kapsamında teravihler son iki senedir camilerde kılınamıyordu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu yıl Ramazan ayı boyunca beş vakit namazda olduğu gibi teravih namazlarının da camilerde cemaatle kılınacağını açıkladı.

VOA tarafından geçilen 88 Yıl Aradan Sonra Ayasofya'da Teravih Namazı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. 88 Yıl Aradan Sonra Ayasofya'da Teravih Namazı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan 88 Yıl Aradan Sonra Ayasofya'da Teravih Namazı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Altılı Masada NATO’daki Tutuma Eleştiri

Altılı Masada NATOdaki Tutuma Eleştiri

Altılı Masada NATO’daki Tutuma Eleştiri
Danimarka’da Alışveriş Merkezinde Saldırı

Danimarkada Alışveriş Merkezinde Saldırı

Danimarka’da Alışveriş Merkezinde Saldırı
ABD’de Hafta Sonu Binlerce Uçuş İptal Oldu

ABDde Hafta Sonu Binlerce Uçuş İptal O..

ABD’de Hafta Sonu Binlerce Uçuş İptal Oldu
ABD’de Kürtaj Kararının Ekonomik Boyutu

ABDde Kürtaj Kararının Ekonomik Boyutu

ABD’de Kürtaj Kararının Ekonomik Boyutu