Yunan adasında kaybolan İngiliz doktorun cesedine ulaşıldı

Yunan adasında kaybolan İngiliz doktorun cesedine ulaşıldı

ABONE OL
20:08 - 10/06/2024 20:08
Yunan adasında kaybolan İngiliz doktorun cesedine ulaşıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Yunanistan’ın Simi adasında geçen hafta kaybolan İngiliz doktor, sunucu ve yazar Michael Mosley’nin cesedine dün sabah ulaşıldı.

Yerel yetkililer ve gazeteciler tekneyle kıyı şeridinde arama çalışmalarını yürütürken 67 yaşındaki Mosley’nin cesedini engebeli bir alanda, kayalıkların arasında buldu.

Simi Belediye Başkanı Eleftherios Papakalodouka, cesedin ekipler kameralarla kıyı şeridinde arama yaparken bulunduğunu söyledi. Mosley, en son görüldüğü Pedi köyünden yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesinde bulunmuş oldu.

Mosley’nin cesedini kayalıklardan çıkarma çalışmaları sırasında polislerden biri kayarak, düştü ve yaralandığı için sedyeyle taşınmak zorunda kaldı. Mosley’nin ölüm nedeninin tespit edilmesi için cesedi Rodos adasına götürüldü.

Polisler kayıp İngiliz televizyon sunucusu Michael Mosley’in Simi adasındaki cesedinin etrafında dururken- 9 Haziran 2024.

“Yürüyüş yaparken yanlış rotaya sapmış”

Dört çocuk babası Michael Mosley’nin eşi Clare Mosley kocasının yürüyüş yaparken yanlış rotaya saptığını ve arama ekipleri tarafından kolayca görülemeyeceği bir yerde yığıldığını söyledi.

Clare Bailey Mosley yaptığı yazılı açıklamada, “Michael maceracı bir adamdı, onu bu kadar özel kılan şeylerden biri de buydu. Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Harika, komik, nazik ve zeki eşim Michael’ı kaybetmiş olmak çok zor. Birbirimizi çok seviyorduk ve birlikte çok mutluyduk” ifadelerini kullandı.

“Aralıklı orucu” dünyaya tanıttı

Michael Mosley, İngiliz yayın kurumu BBC’de yaptığı çok sayıda program, televizyon ve radyo yayınları ve Daily Mail gazetesindeki köşe yazılarıyla tanınıyordu.

Mosley, ülkesi dışında ise 2013 tarihinde yayınlanan ve dünyada popüler olan aralıklı oruç tutmayı anlattığı kitabıyla biliniyordu. Mosley bu diyetle ilgili televizyon programları da yapmıştı.

İngiltere’de muhalefetteki İşçi Partisi’nin eski yardımcısı Tom Watson, Mosley’i “kahraman” olarak nitelendirerek, Mosley’nin diyetiyle 45 kilo verdiğini söyledi. Watson, sosyal medya platformu X’te, “Bu habere ne kadar üzüldüğümü anlatmak zor. Michael Mosley, cesur ve bilime dayalı gazeteciliği sayesinde binlerce insanın iyileşmesine ve sağlığına kavuşmasına yardımcı oldu. Onlardan biriyim” ifadelerini kullandı.

Ünlü İngiliz şef Jamie Oliver da, Mosley’in araştırmasının ve televizyon programlarının halka iyi hizmet ettiğini ve sağlık sorunları hakkındaki tartışmaları değiştirdiğini söyledi. Oliver Instagram hesabından, “Ne kadar tatlı ve nazik bir adamdı” diye yazdı.

VOA tarafından geçilen Yunan adasında kaybolan İngiliz doktorun cesedine ulaşıldı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Yunan adasında kaybolan İngiliz doktorun cesedine ulaşıldı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Yunan adasında kaybolan İngiliz doktorun cesedine ulaşıldı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.