LVM Fikret Odağ

Yolcularına hızlı negatif test yapılan ilk Lufthansa uçağı kalktı

17.11.2020 14:15

Tüm yolcuların Covid-19 antijen hızlı testini havalimanında yaptığı LH2058 uçuş numaralı Lufthansa uçağı Münih’ten Hamburg’a sabah 9: 10’da kalktı. Test tamamlandıktan sonra…

Yolcularına hızlı negatif test yapılan ilk Lufthansa uçağı kalktı

Tüm yolcuların Covid-19 antijen hızlı testini havalimanında yaptığı LH2058 uçuş numaralı Lufthansa uçağı Münih’ten Hamburg’a sabah 9: 10’da kalktı.

Test tamamlandıktan sonra yolcular test sonuçlarını kısa bir süre içinde telefon mesajı veya e-posta yoluyla aldı.

Münih ve Hamburg havalimanları biyoteknoloji şirketleri Centogene ve Medicover Group’un tıbbi bakım merkezi MVZ Martinsried ile yakın işbirliğine giderek yolculara Covid-19 için ücretsiz test etme fırsatı sunuyor.

Havaalanında test yaptırmak istemeyenler alternatif olarak kalkıştan önce 48 saat içersinde yapılmış bir negatif PCR testi ile uçağa alınıyorlar.

Lufthansa, hızlı test prosedürünün tamamını ödüyor: Yolcu için ekstra maliyet yoktur. Tek yapmaları gereken önceden kayıt olmak ve yola çıkmadan önce prosedürlere biraz daha zaman tanımak.

Lufthansa Hub Münih CEO’su Ola Hansson, “En yüksek hijyen ve güvenlik standartlarını korurken müşterilerimiz için dünya çapında seyahat seçeneklerini tekrar genişletmek istiyoruz. Tüm uçuşların başarılı bir şekilde test edilmesi bunun için önemli bir anahtar olabilir. Test uçuşları ile biz bugün başarıyla başlattık, hızlı testlerin üstesinden gelme konusunda önemli bilgi ve deneyim kazanıyoruz” dedi.

Flughafen München GmbH CEO’su Jost Lammers ise şunları söyledi: Seçilen Lufthansa uçuşlarında hızlı antijen testleri ile yapılan deneme çalışması, endüstri için olumlu ve önemli bir sinyaldir. Havaalanları ve havayollarının halihazırda sahip olduğu kapsamlı hijyen önlemlerine ek olarak yolcular için bu testler ek bir güvenlik seviyesi sunuyor. Bu, gelecekte – uygun uluslararası anlaşmalara varılırsa – zorunlu karantina yükümlülüğü olmaksızın sınır ötesi seyahatlerin bir kez daha mümkün olabileceği anlamına gelebilir.”

Resim © Lufthansa Group

TOUREXPI tarafından geçilen Havaalanında yolcularına hızlı negatif test yapılan ilk Lufthansa uçağı kalktı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Havaalanında yolcularına hızlı negatif test yapılan ilk Lufthansa uçağı kalktı haberi web sayfamıza otomatik olarak TOUREXPI sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Havaalanında yolcularına hızlı negatif test yapılan ilk Lufthansa uçağı kalktı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler