YALANCI POLİTİK SÖYLEMLER İLE YALANCI YAŞAM, YALANCI ÜRÜNLER TÜRETTİ

22.06.2022 23:07

İnanmak, inanmamak!

Doğru veya yalan!

Her insanın bilgi, birikim, duyarlılık ve kararlılığı ile kendi yaşamını şekillendiren duruş sergiler.

Muhalefet ve iktidarlar arasında süre gelen bir birini suçladıkları yalan  furyası toplumun her kesimini cephe çevre sardı.

Muhalefet iktidarları tanımlarken:

Yalancı lider

Yalancı Bakan

Yalancı Milletvekili

Yalancı Belediye Başkanı…

Doğruların doğurganlığını yitirdiği alanları yalancı yaşam biçimi istila ederek, kendi dinamikleri ile varlığını sürdürüyor.

Sakın, kökleşmiş yalanı yanılma olarak algılamayınız. Algı kertiği çoktan geçti. Bu söylemi geliştirdiğinizde suç işlemiş olabilirsiniz. Bu bakış açısı; gerçekçilere ait öz eleştiri terimi kullanımı suç unsuru oluşturur. Bu türden değerlendirmelerden uzak duranlar köprüleri atıp, yalan rüzgârı ile uzayın boşluğuna savruluyorlar.  Bir süre sonra uzaylı olarak dünyamıza uzaylı olarak geri dönüyorlar.

Antik çağda, antik- kuntik olarak ortaya çıkan yalan günümüzde katmerlenerek sürdürülüyor.

İktidar:

Uzaya gideceğiz!

Yerli araba yapacağız!

Petrol bulundu!

Yerli tank yapacağız!

Yerli uçak yapacağız!

İlk üçe gireceğiz!

Bütçe fazlası vereceğiz!

Milli gelir artacak!

Refah içinde yaşayacaksınız…

Muhalefet:

Yalan!

Yalan!

Yalan!

Maliye bakanı vergi toplayarak devlet bütçesi yapmaya çalışıyor.

Muhalefetin iddiası:

Esnaf zorluklar ile işini sürdürmeye çalışıyor.

Yalancı faturalar

Yalancı bilançolar

Yalancı vergi beyanları…

Kayıt dışı ortaya çıkarak vergilendirme denetlenemiyor.

Muhalefet ahaliyi nasıl tarif ediyor?

Yaşama yalan ile tutunma, yalancı marka edinme, yalandan gezmeler, yalan oyunlar, yalancı baba, yalancı anne, yalancı çocuklar…

Yaşamın her alanına giren yalan algısı insan doğasında olağanlaştı.

Hükümetin yaptığı çalışmaları  muhalefetin kavrayışı:

Yalancı kalkınma

Yalancı ekonomi

Yalancı bütçe

Yalancı enflasyon… yalancı fiilleri ile olumsuzluk yayıyor.

Kontrol altına alınamayan yalan gelişimi durdurulamıyor.  Bu konuda yapılan araştırmalar, ayrık otu gibi üsten alta  yaşamın her alanını saran yalanın yayılış oranının hızını anketler ölçemiyor. Yalan yalanlar ile ötelenerek büyütülüyor.

Muhalefetin yalan yaşam tanımı:

Üstlerine yalan raporlar hazırlayanların yalanları halka hitap edilirken yanıltıcı beyanlar ile alanlara dönüyor. Müsteşar Bakana yalan betimlemeler ile hazırlanmış rapor veriyor. Müdürler katmerli yalan toplama yarışındalar.  Memur müdürü için güncel yalanları sıcağı sıcağına toplayarak masada hazır ediyor.

Kalkınma danışmanları araştırılmamış somut olmayan yalan kaynaklarını adres göstererek yatırımcıları banka kredilerine yönlendiriyor.

Bankalar, kredileri kurtarıcı destek yalanı ile yatırımcıları dehlizlerine çekiyor.

Dehlizlere girip karanlıkta yolunu bulamayan, malzemenin tümüne ulaşamayan esnaf yeni yöntemler geliştiriyor.

Yalancı börek!

Yalancı baklava!

Yalancı içli  köfte!

Yalancı pide!

Yalancı mantı…  pazarı oluşuyor. Aç insanlar simülasyon yöntemi ile yalandan lokantaya giderek yemek yiyerek, yalandan  ödeme yaparak, doyup kalkıyor.

Yalandan evlilik

Yalandan nişan

Yalandan sevgi

Yalandan eğitim

Yalandan sağlık… tanımı yapıyor muhalefet.

Muhalifler: Yalan dünyasına empoze edilmeye çalışılan gerçeklerin taarruzlarını, yalanı yayma birlikleri tarafından bertaraf ediliyor.

Gerçekleri söyleyenlerin dokuz köyden kovulmaları yürürlükten kaldırıldı. Bundan böyle  gerçekleri söylediklerinde kovulacakları köy sayıları halkın yıllık enflasyon ortalaması rakamlarına  göre belirleneceğini iddia ediyorlar.

Biz gazetecilere, sansürlemeden yazmak yakışmaz mı?

Hadi hayırlısı…

 

 

Yorumlar

Mert dedi ki;

2022-06-30 22:17:46

Kamu kaynaklarının aktarılmasında Ateist’in de hakkı var, Hristiyan’ın da hakkı var, Yahudi’nin de hakkı var, Eğer Allah MAUN Suresinde AKP gibi iktidarını hedef almamışsa kime hedef almıştır dersiniz acaba?, Her hangi biriniz çıkın ortaya bana bunu, başta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş olmak üzere ve AKP yandaş yalaka münafık fasık İlahiyatçılar anlatsınlar. Allah’ın kelamullahından bu mesajı kim doğru anlıyormuş, yada anlamış masaya yatıralım hadi hodri meydan. Maun Suresi Diyanet meali • ﴾1﴿ Gördün mü dini yalan sayanı? • ﴾2﴿ İşte odur yetimi itip kakan; • ﴾3﴿ Ve yoksula yedirmeyi özendirmeyen! • ﴾4﴿ Vay haline o namaz kılanların ki, • ﴾5﴿ Onlar namazlarının özünden uzaktırlar. • ﴾6﴿ Onlar halka gösteriş yaparlar. • ﴾7﴿ Hayra da engel olurlar. Bu Allah kelamını hangi AKP yandaş dindar anladıklarını söyleyebilir? Allah bu sözleri kimler için söylenmiş olabilir dersiniz? Şöyle başınızı yukarı kaldırıp etrafınıza bir bakarsanız belki görürsünüz sizigidi bakar körler sizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları