*** Yakıt fiyatlarının arasına bira fiyatı ekledi

*** Yakıt fiyatlarının arasına bira fiyatı ekledi

ABONE OL
17:47 - 27/07/2009 17:47
*** Yakıt fiyatlarının arasına bira fiyatı ekledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

Yakıt fiyatlarının arasına bira fiyatı ekledi


Almanya’da Köln yakınlarındaki Brühl kentinde bir benzin istasyonu sahibi, yakıt fiyatlarını gösteren tabelasına, bira fiyatını da ekledi

Almanya’da yıl başından bu yana normal benzin satılmadığını ifade eden benzin istasyonu sahibi Andreas Schmitz, fiyat tabelasında boş kalan yere bira fiyatını ekleyerek, ilgi çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Biranın benzin istasyonunun yanındaki restoranda satıldığını belirten Schmitz, saat 18.00’dan sonra 99 sente satılan biraya yoğun ilgi olduğunu kaydetti.

ALMANYA’DA BİRA TÜKETİMİ REKOR DÜZEYDE GERİLEDİ

Öte yandan Almanya’da bira tüketiminin bugüne kadar hiç olmadığı ölçüde gerilediği bildirildi.

Alman Bira Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Michael Weiss, bu yılın ilk 6 ayında bira tüketiminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5’den fazla gerilediğini belirterek, bugüne kadar bu ölçüde bir gerilemeyi hiç yaşamadığını söyledi.

Veltins, Warsteiner, Bitburger ve Jever gibi tanınmış bira markalarının tüketiminde yüzde 4,6 ile yüzde 7 arasında bir düşüş yaşandığı belirtildi.

Veltins tarafından yapılan açıklamada, 2010 yılına kadar bira fiyatlarının artırılmasının mümkün görülmediği, bira tüketiminin ancak 2012 yılından sonra yeniden artmasının beklendiği ifade edildi.

(A.A) Cüneyt KARADAĞ – Evren AYDEMİR 

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.