LVM Fikret Odağ

TSD’nin hizmet melekleri

02.10.2020 22:43

İstanbul’un Çapa/Fatih semtinde bulunan, Ördek Kasap Mah. Aşağıguraba Cad. No: 31/3 adresinde hizmet veren Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi binasında hizmet veren Burcu Dağ, Tuğba Öztürk, Aysel Dilber ve Sena Kanar adeta hizmette sınır tanımıyorlar.

TSD’nin hizmet melekleri

İstanbul’un Çapa/Fatih semtinde bulunan, Ördek Kasap Mah. Aşağıguraba Cad. No: 31/3 adresinde hizmet veren Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi binasında hizmet veren Burcu Dağ, Tuğba Öztürk, Aysel Dilber ve Sena Kanar adeta hizmette sınır tanımıyorlar.
TSD’nin güler yüzlü, kanatsız melekleri büyük bir özveri, fedakârlık ve azimle çalışmalarını aralıksız sürdürerek, merkeze bağlı 65 şube ve temsilciliklerin işlemlerini eksizsiz yerine getiriyorlar.
Büyük bir çalışma aşkıyla görevlerini yerine getiren ekip, kendi aralarında da örnek uyumlu çalışmalarıyla taktir topluyorlar.

1958 YILINDA KURULDU

1958 yılında Cerrahpaşa Hastanesi’nin karşısında ki mahallede Ali Paşa kahvesinde gününü geçiren Nafi Tuna, Cenani Çalışan ve birkaç arkadaşı tarafından önceki adı Felçliler Derneği olarak kurulan ve 1960 yılındaki genel kurul da derneğin adı, TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ olarak değişti.
1963 yılında bakanlar kuruluna müracaat ederek derneğin kamu yararına çalışması için kamu yararı onayı almıştır.
TSD tüm toplumu bilinçlendirmek ve kamuoyunu bilgilendirmek maksadıyla hizmeti tüm ülkede yaygınlaştırmak amacıyla ülke genelinde 65 şube kurarak faaliyetlerine her geçen gün yenilikler katmaktadır. TSD Engelli hakları konusunda sürekli gündemin takipçisi olmuştur. Engellilerin ülke içerisinde ve dışında var olan haklarını yeniliklerini yasaları, güncelleştiren internet sitesi kurarak her gün ortalama 500 kişinin ziyaret ettiği mail attığı ve cevap aldığı www.tsd.org.tr sitesi de hizmet vermektedir.

EFSANE BAŞKAN ŞÜKRÜ BOYRAZ

62 yıllık geçmişi olan Türkiye Sakatlar Derneği ile 1970 yılında tanışıp çocuk üye olarak kaydımı yaptıran, doğuştan engelli olan Şükrü Boyraz, 1989 yılında Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanlığı görevini üstlenir.
31 yıldır aralıksız olarak, çevresinde “efsane başkan” sıfatıyla görevde olan Boyraz, göreve geldiği tarihte, ülke genelinde 18 şubesi bulunan TSD’yi bugün itibarı ile 65 şube, iki temsilcilik ve 217 bin kayıtlı üyeye yükseltmiştir. Ülke genelinde 65 il ve ilçelerde örgütü bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanlığını halen devam ettiren Şükrü Boyraz’ın genel merkezde en büyük yardımcısı, Burcu Dağ, Tuğba Öztürk, Aysel Dilber ve Sena Kanar’dan oluşan hizmet melekleri olmaktadır.
Genel Merkezde, Genel başkan vekili olarak Gürkan Canol, Genel Sekreter Yılmaz Demirel (İBB belediye meclis üyesi) ve Hukuktan sorumlu başkan yardımcısı görevini ise, şu an aynı zamanda Avcılar Belediye başkanı olan Avukat Turan Hançerli yürütmektedir.

DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN MİLLİ OKÇU BURCU DAĞ

TSD bürosunda hizmet veren sekreterlerden Burcu Dağ, aynı zamanda milli okçularımızdandır. Bedensel Engelliler Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda milli sporcu Burcu Dağ, makaralı yay yarışmalarında altın madalya kazanmıştır. 2013 yılında Tayland’ın Başkenti Bangkok’ta yapılan Bedensel Engelliler Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda Milli sporcu Burcu Dağ ve ekibi, makaralı yay yarışmalarında altın madalya kazanarak yurda dönmüştüler.
20 yaşında annelik duygusunu tadan ve şu anda 24 yaşında bir kız çocuğu sahibi olan Burcu Dağ, 2013 yılında yılın sporcusu ödülünü de kazanmıştı.
Burcu Dağ halen, İSTAV | İstanbul Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübünde aktif olarak spor yapmaktadır.

TSD İLETİŞİM BİLGİLERİ

0 (212) 521 49 12 0 (212) 631 11 95 (fax)
[email protected] [email protected]

#

Yorumlar

İlgili Haberler