23 C
Berlin
02:02 - 10/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD Golf GÜNCEL İngiltere

"Trump Golf Tesisi İçin Nüfuzunu Kullanmak İstedi"

"Trump Golf Tesisi İçin Nüfuzunu Kullanmak İstedi"

New York Times gazetesinin iddiasına göre, ABD’nin İngiltere Büyükelçisi Robert Johnson meslektaşlarına, Başkan Donald Trump’ın British Open golf turnuvasının kendi golf tesislerinde yapılması için İngiliz yetkililerle temasa geçmesini isteğini aktardı.

Gazetenin, konuyla ilgili bilgi sahibi üç kişiye dayandırdığı haberde Trump’ın konuyu 2018 yılı Şubat ayında gündeme getirdiği belirtildi.

Haberde ayrıca, Büyükelçi Johnson’ın turnuvanın İskoçya’daki Trump Turnberry golf tesisinde düzenleme fikrini İskoçya Dışişleri Bakanı David Mundell’le paylaştığı belirtildi. Gazetenin ulaştığı Mundell ise konuyla ilgili yorum yapmanın doğru olmayacağını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı ve Beyaz Saray da New York Times’ın konuyla ilgili sorularını yanıtsız bıraktı.

1860 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en eski ve en prestijli golf turnuvası British Open’ın hangi tesiste yapılacağına özel bir kurum karar veriyor.

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla