LVM Fikret Odağ

Rusya ile Bulgaristan Arasında Diplomatik Gerginlik

24.09.2020 12:41
ABD

Bulgaristan’ın iki Rus diplomatı sınırdışı etme kararına Rusya tepki gösterdi. Moskova’dan yapılan açıklamada Bulgaristan’ın kararının üzüntüyle karşılandığı ve ilerleyen günlerde buna karşılık…

Rusya ile Bulgaristan Arasında Diplomatik Gerginlik

Bulgaristan’ın iki Rus diplomatı sınırdışı etme kararına Rusya tepki gösterdi. Moskova’dan yapılan açıklamada Bulgaristan’ın kararının üzüntüyle karşılandığı ve ilerleyen günlerde buna karşılık verileceği ifade edildi.

Bulgaristan hükümeti dün yaptığı açıklamayla iki Rus diplomatı istenmeyen kişi ilan etmiş ve 72 saat içerisinde Bulgaristan’ı terk etmelerini istemişti. Bulgaristan kararının gerekçesini bu diplomatların casusluk faaliyetinde bulunması olduğunu açıklamıştı.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki Rusya Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu belirtilmişti. Rusya’nın da ilerleyen günlerde en az iki Bulgar diplomatı ülkeden sınırdışı etmesi bekleniyor.

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

İlgili Haberler