6 C
Berlin
03:59 - 10/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD Ankara DÜNYA Rusya Suriye

Rusya: ABD'nin henüz İdlib'de doğrudan müdahalesi yok

Rusya: ABD'nin henüz İdlib'de doğrudan müdahalesi yok

Kremlin Sözcüsü Peskov, İdlib’de ABD’nin henüz doğrudan müdahaleside bulunduğunun söylenemeyeceğini belirtti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İdlib’deki durumun çatışma değil “terörle mücadele” olduğunu belirtti. Peskov ABD’nin henüz İdlib’deki duruma doğrudan müdahalesinin sözkonusu olmadığını söyledi.

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, Rusya’nın İdlib’deki durumu bir çatışma olarak değil, Suriye ordusunun kendi topraklarında yürüttüğü “terörle mücadele” olarak gördüğünü ifade etti.

Sputnik’in aktardığına göre Peskov, “Burada bir çatışma söz konusu değil, Soçi mutabakatı ve tarafların bu belgeye istinaden üstlendikleri yükümlülükler yerine getiriliyor. Ayrıca burada her şeyden önce Suriye ordusunun kendi topraklarında yürüttüğü terörle mücadele söz konusu” dedi.

Ankara ile Washington’un İdlib’deki gelişmelerle ilgili temaslarını ve Moskova’nın İdlib’deki duruma müdahaleden ne gibi sonuçlar beklediğini yorumlayan Peskov, “Henüz ABD’nin doğrudan müdahale bulunduğunu söyleyemeyiz” yanıtını verdi.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla