LVM Fikret Odağ

Rio Karnavalı Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ertelendi

25.09.2020 10:25

Brezilya’nın dünyaca ünlü Rio Karnavalı bu yıl Corona virüsü salgını nedeniyle Şubat ayında yapılamayacak. Organizasyon ertelendi ancak, yeni bir tarih açıklanmadı. Karnavalı…

Rio Karnavalı Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Ertelendi

Brezilya’nın dünyaca ünlü Rio Karnavalı bu yıl Corona virüsü salgını nedeniyle Şubat ayında yapılamayacak. Organizasyon ertelendi ancak, yeni bir tarih açıklanmadı.

Karnavalı düzenleyen Samba Okulları Ligi tarafından yapılan açıklamada, karnavalın Corona salgını açısından güvenli biçimde yapılmasının ve maddi kaynak bulunmasının şu aşamada mümkün olmadığı ifade edildi.

Samba Okulları Ligi Başkanı Jorge Castanheir, salgın nedeniyle okulların şu an Şubat ayında karnavalı düzenleyebilecek durumda olmadıklarını söyledi.

Castanheir, karnavalın ne zamana ertelendiğine dair bir açıklama yapmadı, ancak salgının seyrine ve bir aşının bulunmasına göre yeni bir tarih belirlenebileceği ifade edildi.

Brezilya’da bugüne dek 4,6 milyondan fazla vaka görülürken 140 binden fazla kişi de hayatını kaybetti.

VOA tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

İlgili Haberler