20.1 C
Berlin
19:47 - 06/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD DÜNYA İran POLİTİKA Rusya Suriye TÜRKİYE

Pompeo: Rusya’nın onlarca Türk askerini öldürdüğüne inanıyoruz

Pompeo: Rusya’nın onlarca Türk askerini öldürdüğüne inanıyoruz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün düzenlediği basın toplantısında ‘Rusya’nın onlarca Türk askerini öldürdüğüne inanıyoruz’ dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün düzenlediği basın toplantısında ABD’nin Suriye’de Rusların “onlarca Türk askeri öldürdüğüne inandığını” söyledi.

ABD’nin Suriye Savunma Bakanı’nı yaptırım kapsamına aldığını açıklayan Pompeo, “Arkasında Rusya ve İran destekli grupların olduğu Esad rejimi güçleri okulları yıkan, sağlık profesyonelleri dahil sivilleri öldüren bombardımanlardan sorumludur” iddiasında bulundu.

Pompeo ABD’nin Suriye’de “siyasi çözüm” çağrısı yaptığını söyledi ve “Ek olarak biz Rusya’nın onlarca Türk askeri personelini askeri operasyonları sırasında öldürdüğüne inanıyoruz. NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız ve Türkiye’ye destek olmak için ek tedbirleri değerlendirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla