OYUN BOZULDU

11.04.2021 22:12

Dünya’da halkını hep mağdur ettiği halde, mağdur olmuş rolü oynayan tek politikacı kimdir? Diye sorsaydınız,  dışında koro halinde: ‘’Recep Tayyip Erdoğan!’’ Yanıtını alırsınız.

İstanbul Belediye başkanlığında yığınla görevi kötüye kullanmak, AKBİL yolsuzluğu teftişlerinde okkanın altına gireceği beklenirken, Siirt’te alıntı yaptığı; ‘’camiler kışla, minareler süngü…’’ konuşmasıyla hapis cezası alması ile yıllarca hapislerde volta atmaktan kurtulmuştu.

AKP’nin kuruluş, başına Erdoğan’ın getiriliş amacını, otuzlu yaşlardaki insanlar pek bilmezler.

Sadece Atatürkçü, Laik Cumhuriyetin değerini yurtseverler ve eğitimi sadece çıkar aracı olarak görmeyen aydınlar bilirler.

Tek bir bilimsel kitap kapağını açmamış, ama beş-on milyon insanı asarak ülkeyi düzelteceği ahkamını kesen zevzekler hiç bilemezler.

İslam ülkeleri yanında tüm mazlum ülkelere de Laik-Demokratik Cumhuriyet rejiminin bir model örnek ülke olması nedeniyle ABD ve Avrupa Kapitalizmince ‘’katli vacip’’ fetvası verilmişti. (*1)

Erdoğan ve Gülen resmi, Bahçeli ise gizli ortaklıkla bu fetva için görevlendirilmişlerdi. (**2)

Ergenekon, Balyoz, Casusluk kumpaslarıyla TSK subayları ve Atatürkçü aydınlar tutuklandılar.

Bu ihanet ortaklığının isteği ile bu ülkenin Genel Kurmay Başkanı’nın ‘’Terör örgütü üyesi’’ Diye tutuklandığını zevzekler unutmuş olabilirler ama tarih ve vatanseverler unutmaz.

Erdoğan-Fetö koalisyonunda ‘’Darbeci Kemalistler’’ iftirasıyla suçlanan Generaller, Amirallerin hiçbiri kaçmayı düşünmedi, tutuklanacaklarını bile bile bavullarıyla gelip teslim oldular.

Erdoğan’ın kendisini ‘’bu davaların savcısı olarak’’ ilan etmesine rağmen, yurtdışında olan subaylar gönüllü olarak Türkiye’ye dönerek hapse girdiler.

Ortaklık bozulduğunda Erdoğan, birlikte Laik Cumhuriyeti yıkmak için her yolu birlikte denediklerini yadsıyıp: ‘’Kandırıldım, Allah ve Milletim affetsin’’ Diye suçu FETÖ ’ye atacağını sanmıştı.

Erdoğan’ın yargıyı, yasamayı, yürütmeyi teslim ettiği ortağının savcıları, hakimleri yurtdışına kaçtılar.

Bir Generalin camide resmi üniformasının üzerinde cüppe başında sarıkla camide namaz kılması ve Türkiye için önemli olan MONTRÖ Boğazlar Antlaşmasının kaldırılması istekleri üzerine:

Hukukçular, muhalefet ve Emekli Amiraller tepki gösterdiler.

Emekli Amiraller, Cüppeli ve Sarıklı Generalin şeriat gösterisine ve Montrö Antlaşmasının kaldırılması planına karşı bir uyarı açıklaması yapmak istediler.

Ömürlerini önemli vatani görevini yaparak amiralliğe yükselmiş deneyimli kişilerin Whatsapp aracılığı ile darbe yapacaklarını düşünenlerin ya akıllarında zoru var ya da halkı zeka özürlü sanmaktalar.

Ergenekon ve Casusluk kumpaslarından sonra Aydınlık grubunda yer alan general ve amiraller, Perinçek’in Erdoğan ve Bahçeli saflarına geçmesiyle o gruptan ayrıldılar.

Perinçek’in bu konuda rolü olduğu iddiası ne dereceye kadar gerçek, henüz bilinmiyor.

Erdoğan’ın her alanda savrulduğu bir anda bir çıkış yolu ararken, on bir gün önce ABD savaş gemilerinin boğazlardan geçerek Karadeniz’e girmesini halkın gözünden kaçırılması olabilir.

BİDEN’in Avrupa’ya, ‘’Erdoğan, istediklerimizi yapıyor, pek baskı yapmayın!’’  Demesi ile ABD’ nin Erdoğan’la ‘’aile sırları karşılığı Türkiye’nin önemli ulusal alanlarda ödünler sözü verildiği’’ anlaşılıyor.

Devreye eski FETÖ militanı, hırsızlık ve dolandırıcılıktan hüküm giyen TRT AVAZ da program yapan ZİHNİ ÇAKIR devreye giriyor. Bu duyurunun bir bakana gönderildiğini söylüyor

Süleyman Soylu’nun sabahlara kadar CHP’yi bu işin içine sokmaya çalışması

Akıllara ziyan FETÖ-CHP ilişkisi kurmakla CHP’yi savunmaya çekilerek Türkiye’nin gerçek sorunlarından soyutlanması istenmektedir.

İYİ Partide MHP’den kopmamış Yavuz Ağıralioğlu çıkışından sonra Meral Akşener’in ‘’zevzeklik’’ yakıştırması, alelacele Saray’ı araması bazı haklı kuşkuları ortaya çıkarıyor.

CHP, Laik-Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu siyasi olgusu olduğunu bilerek bir duruş sergilemesi gerekir

AKP kadrosunun yarıdan çoğu FETÖ tornasından çıktığını kendileri de bilir.

Beş yıl önce, Bahçeli hem de muvazzaf subaylara Erdoğan’a karşı uyarı yapmalarını istemişti.

Yargıtay’ın ve Danıştay’ın Erdoğan’ın isteğiyle tutumları ile yargının nasıl siyasallaştığının kanıtıdır.

CHP ve gerçekten Türkiye’nin bağımsız bir hukuk devleti olmasından yana olan Amirallerin vatanseverlik örneği verdiği bu duyarlı duyuruyu sonuna kadar desteklemelidir.

Bu kumpas daha ilk günden Erdoğan’ı kurtarma oyunu olarak görüldü.

Ülkemizin tekrar bağımsız, Laik bir hukuk devletine olması isteyen Muhalefetin

En azından

Boğaziçi öğrencileri kadar

Cesur olmak zorundadır… 

Yıldız AKALIN

 

(*1) ABD’ de Huntington- Medeniyet Çatışması -  Graham Fuller,  Almanya’da istihbaratçı Prof. Udo Steinbach, ( Egemen Bağış-Ozan Ceyhun-Taner Akçam-Turgut Öker ilişkileri)

(**2) 12 Eylül öncesi solcu öğrencileri silahlı cinayetlere yönlendiren istihbaratçı Mahir Kaynak

AKP’ye destek veren Bahçeli’nin Ajan olduğunu Türkeş ifşa etmişti. (Yaşar Okuyan)

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları