17.5 C
Berlin
12:29 - 24/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD GÜNCEL

Obama'dan partisine: Aşırı sola kaymayın, zengin bağışçılarımızı korkutacaksınız

Obama'dan partisine: Aşırı sola kaymayın, zengin bağışçılarımızı korkutacaksınız

Eski ABD Başkanı Obama, Demokrat Parti’nin toplantısında 2020’de gerçekleşecek olan ABD seçimleri için ‘zenginleri ürkütmemek’ öğüdünde bulundu.

ABD’nin 2009’dan 2017’ye kadar ABD Başkanlığı yapan Barack Obama, kendi partisi Demokrat Parti’nin toplantısında konuştu. Eski ABD Başkanı, 2020’de aday olacak partililere “aşırı sol söylemlerden kaçınmaları” gerektiğini öğütlerken, bu davranışın zengin bağışçıların kendilerine sırtlarını dönmesine neden olacağını söyledi.

Obama 2008’de ‘Umut’ sloganı üzerinden kazandığını söylerken, söylemleri belirlerken “seçmenlerin endişelerini ele almayı dengeleyecek” bir yaklaşım önerdi.

ÇOK DA SOLCULUK YAPMAYIN

Adaylara “cesur fikirler” sahibi olmayı öğütleyen ABD’nin 44. Başkanı, Demokrat Parti’nin “Twitter’daki sol eğilimli aktivist kanadının” seçmeni yansıtmadığını, seçmenlerin Cumhuriyetçi Partiye kayabileceğini söyledi.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla