Nürnbergli Türk esnaflar, Atatürk’ü özlemle andı

10.11.2022 14:33

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yıldönümü nedeniyle, Nürnbergli Türk esnaflar ile çalışanları kentinde merkezinde bir…

Nürnbergli Türk esnaflar, Atatürk’ü özlemle andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yıldönümü nedeniyle, Nürnbergli Türk esnaflar ile çalışanları kentinde merkezinde bir araya gelerek Atatürk’ü özlem andı.

Atamıza sevgimiz ve saygımız sonsuza dek sürecektir

Nürnberg’in Türk Merkezi olarak bilinen Türk esnaflarının yoğunlukta olduğu Plarer meydanında düzenlenen 10 Kasım anma töreninde Nürnberg Metroplol Bölgesi Türk Toplumu Başkanı Bülent Bayraktar kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi:

Milletimizden aldığı güçle Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran, Cumhuriyet’in ilanından sonra gerçekleştirdiği büyük atılımlarla başta milletimiz olmak üzere tüm dünyanın takdirine mazhar olan Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygılarımızla eğiliyoruz. Atatürk, ilimdir, bilimdir, akıldır, gelecektir, barıştır, gençliktir, medeniyettir, kadın haklarıdır, özgürlüktür, yüzyıllar sonrasını öngörebilmektir, cumhuriyettir ve Türkiye’dir. Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmak, her nerde yaşıyorsa yaşasın, her Türkün görevidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden Atamıza sevgimiz ve saygımız sonsuz dek sürecektir “dedi.

Cumhuriyetin değerlerine Türk toplumunun sahip çıktığın gösterdik

Bayraktar “Bu sene ilk defa Nürnbergli esnafımız, emekçilerimiz ve vatandaşlarımız şehrin merkezinde açık havada bir araya gelerek Atatürk’ü özlemle, minnetle andık. Cumhuriyet ilkelerine toplumumuzun sahip çıktığını dosta düşmana gösterdik. Atatürk’ün en büyük ideali, Türk ulusunun medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi. Aramızdan ayrılışından bunca sene geçmesine rağmen yurt dışındaki vatandaşlarımızın kurucu önderimize bu denli sahip çıkmalarını önemli buluyorum. Bu anlamlı anma törenine katılan her bireye teker teker teşekkür ediyorum “dedi.

Esnafların anma töreninde, iyi Parti İcra Kurulu Üyesi ve Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Sadıç, İcra Kurulu Üyesi Eğitim, Kültür ve Sanat Faaliyetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ersin Uğurlu, Zafer Partisi Avrupa Koordinatörü Murat Çakmak da hazır bulundu.

Alman Polis de siren çaldı ve ışıklarını yaktı.

ha-ber.com/İlhan Baba/Nürnberg

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Almanya’da Sığınmacı Rekoru

Almanyada Sığınmacı Rekoru

Almanya’da Sığınmacı Rekoru
Kadın sokak ortasında dövüldü

Kadın sokak ortasında dövüldü

Kadın sokak ortasında dövüldü
“Ukrayna’da Savaş Kış Mevsiminde Yavaşlayacak”

“Ukrayna’da Savaş Kış Mevsiminde Yavaş..

“Ukrayna’da Savaş Kış Mevsiminde Yavaşlayacak”
Austin’den Çin’e Uyarı: “İzin Vermeyeceğiz”

Austin’den Çin’e Uyarı: “İzin Vermeyec..

Austin’den Çin’e Uyarı: “İzin Vermeyeceğiz”
04/12/2022 itibariyle 1 Euro Kaç TL Oldu?

04/12/2022 itibariyle 1 Euro Kaç TL Ol..

04/12/2022 itibariyle 1 Euro Kaç TL Oldu?
Venezuela’dan Amerika’ya Petrol İhracatı Yeniden Başlıyor

Venezuela’dan Amerika’ya Petrol İhraca..

Venezuela’dan Amerika’ya Petrol İhracatı Yeniden Başlıyor