Nürnbergli iş insanından örnek davranış

28.07.2022 23:41

Nürnberg’de yaşayan iş insanı Ahmet Can ve eşi Nesrin Can, Erlangen Friedrich Alexander üniversitesi ve Stuttgart Luft und Raumfahrtechnik Üniversitesi’nden mezun olan…

Nürnbergli iş insanından örnek davranış

Nürnberg’de yaşayan iş insanı Ahmet Can ve eşi Nesrin Can, Erlangen Friedrich Alexander üniversitesi ve Stuttgart Luft und Raumfahrtechnik Üniversitesi’nden mezun olan ve lisesyi bitirerek üniversiteye girmeye hak kazanan Türk gençleriyle yemekte buluştu. Can ailesi gençlere, Mevlana restorandaki yemekli buluşmadan sonra Frankonya cafede Türk kahvesi,çay ve dondurma ikram etti.

EĞİTİMLİ GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİDİR

Aralarında üniversite mezun öğretmen kızı Esra ile uzay mühendisi Günay’ında olduğu gençlere yönelik bir konuşma yapan Ahmet Can şunları söyledi: Gençler, geleceğin güvencesidir. Aklın bilimin egemen olduğu, bilginin insanlığın hizmetine sunulduğu özgür düşüncenin yaratıcı düşünceye dönüştürüldüğü evrensel kurum olan Üniversitelerin kapılarından geçmiş siz eğitimli gençlerimiz geleceğimizin güvencesidir. Üniversite sonrası yapacakları yeni çalışmalarında başarılar diliyorum ‘dedi.

 


Türkiye-Almanya asında 61 sene önce yapılan işçi göç anlaşması ile gelmiş birinci kuşak bir grup vatandaşımıza da daha önce yemek vererek onurlandıran Can ailesi, çocuklarımızı öğretmen, mühendis, avukat, hâkim, doktor, polis gibi dikkat çekici mesleklerde görmek bizleri gururlandırıyor. Meslek sahibi gençlerimizin sayısının arttığının görülmesi, diğer gençlerimize örnek teşkil edecektir.

GENÇLERİMİZ TOPLUMUN AYRILMAZ PARÇASIDIR

Mevlâna restoranda üniversite mezunu gençlere verilen yemekte hazır bulunan Nürnberg Metropol Bölgesi Türk Toplumu (tgmn) Başkanı Bülent Bayraktar’da şunları söyledi. Kendisinin de Nürnberg’de İletişim Akademisi’ni bitirdiğini ve akademisyen iş insanı olarak topluma hizmet verdiğini belirtti. Bayraktar "Siz 'göç arka planı' olan değil ‘göç ön planı’ olan insanlarsınız. Rakiplerinizden en az bir dil daha fazla konuşmaktasınız. İçinizde başka bir kültür hazinesi barındırıyorsunuz. Çocuklarımız ve gençlerimiz artık bu ülkenin ayrılmaz bir parçasıdır. Hedeflediğiniz yolunuzda yürümeye, ilerlemeye devam edin. Uzun zamandır bu topluma entegre olmuşsunuz. Bu ülkeye uyum artık sizler için mesele değil. Sizler artık yaşadığınız toplumu şekillendirecek akademik kariyerli gençlerimizsiniz" dedi.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN TEŞEKKÜR

Yakın zamanda Almanya’nın değişik kentlerinde, farklı iş yerlerinde iş hayatına atılacak üniversiten yeni mezun gençlerimiz de Ahmet ve Nesrin Can ailesine teşekkür ederek, “Mezuniyete ulaşabilmek için ailemizden, arkadaşlarımızdan ve toplumdan büyük destek gördük. Birinci ve ikinci kuşak neslin bize verdikleri emekler için ne kadar teşekkür etsek azdır. Yaşadığımız bu ülkede ana dilimizi ve ailemizle birlikte bizlerin karşılaştığı zorlukları, gelenek göreneklerimizi unutmadan yaşadığımız ülkede göçmenleri en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu akşam bizleri bir araya getirerek onurlandıran Ahmet Can ve ailesine, Mevlâna ve Frankonya ekibine teşekkür ederiz. Bu birlikteliği uzun zaman hatırlayacağız.

ha-ber.com/İlhan Baba/Nürnberg

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Çin Tayvan Civarındaki Askeri Tatbikatları Uzattı

Çin Tayvan Civarındaki Askeri Tatbikat..

Çin Tayvan Civarındaki Askeri Tatbikatları Uzattı
Salim Dündar 66 yıllık müzik hayatını ve atletizmdeki başarılarını anlattı

Salim Dündar 66 yıllık müzik hayatını ..

Salim Dündar 66 yıllık müzik hayatını ve atletizmdeki başarılarını anlattı
Hollanda'da kalıcı Kovid-19 yasası tartışılıyor

Hollanda'da kalıcı Kovid-19 yasası tar..

Hollanda'da kalıcı Kovid-19 yasası tartışılıyor
Almanya’da İsyan Korkusu

Almanyada İsyan Korkusu

Almanya’da İsyan Korkusu
Almanya’da koronavirüs vaka 8, Can kayıbı 0

Almanya’da koronavirüs vaka 8, Can kay..

Almanya’da koronavirüs vaka 8, Can kayıbı 0
Kayseri'de 790 yıllık Sultan Hanı turizme kazandırılacak

Kayseride 790 yıllık Sultan Hanı turiz..

Kayseri'de 790 yıllık Sultan Hanı turizme kazandırılacak