Nürnberg’in yeni Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci göreve başladı

07.09.2023 20:43

Dört yıllık görev süresi sona eren ve Ankara’ya dönen Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’in yerine atanan 18‘inci Başkonsolos Fatma Taşan Cebeci göreve başladı.…

Nürnberg’in yeni Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci göreve başladı

Dört yıllık görev süresi sona eren ve Ankara’ya dönen Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’in yerine atanan 18‘inci Başkonsolos Fatma Taşan Cebeci göreve başladı.

Fatma Taşan Cebeci vatandaşlarımıza hitaben bir bildiri yayımladı. Bildiri aynen şöyle:

Türk toplumunun kıymetli mensupları,

Saygı değer Alman dostlarımız,

2017-2021 yılları arasında Düsseldorf Başkonsolos Yardımcısı olarak çalıştığım Almanya’ya, bu sefer Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu olarak atanmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tarihimizde özel bir anlamı bulunan 30 Ağustos 2023 tarihinde başladığım bu onurlu görevim sırasında, 60 yılı aşkın süredir Almanya’da yaşayan ve ülkenin kalkınmasına önemli katkıları bulunan siz vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetin hız ve kalitesini artırmak, hak ve menfaatlerinizi korumak, Türkiye ile Almanya’nın tarihe dayanan ve giderek yoğunlaşan mevcut iyi ilişkilerini her alanda geliştirmek, şahsımın, mesai arkadaşlarımın ve Başkonsolosluğumuz bünyesinde bulunan Din Hizmetleri, Eğitim ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliklerimizin temel öncelikleri olacaktır.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu yıl, toplumumuzun birlik, beraberlik ve dayanışmasını daha büyük bir coşku, heyecan ve kararlılıkla güçlendirmek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Yakın işbirliği içerisinde birlikte hareket etmemiz, bizi daha da güçlendirecektir.

Nürnberg’de 1966 yılından bu yana faaliyet gösteren Başkonsolosluğumuzun görev bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın, Başkonsolosluğumuzu kendi evleri olarak benimsemelerini isterim. Bu anlayışla, Başkonsolosluğumuzun kapıları, siz vatandaşlarımıza her daim açık olacaktır.

Ayrıca, etkinlik ve duyurularımızdan Başkonsolosluğumuzun internet sayfası (https://nurnberg-bk.mfa.gov.tr) ile sosyal medya hesaplarını (Facebook, Twitter ve Instagram) takip ederek haberdar olabilirsiniz. Konsolosluk hizmetlerimiz ve randevular hakkında www.konsolosluk.gov.tr internet sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Her türlü soru, talep, görüş ve önerileriniz için ise, Başkonsolosluğumuza telefonla (0911 946760) veya e-posta yoluyla ([email protected]) başvurabilirsiniz. Dışişleri Bakanlığımız bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne (+49 30 56 83 73 099) de 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Bu vesileyle, görevi devraldığım Başkonsolos Sayın Serdar Deniz’e değerli hizmetleri için teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına sizleri içtenlikle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.

Fatma Taşan Cebeci

T.C. Nürnberg Başkonsolosu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Türkiye'de turist başına ortalama harcama 1200 dolara çıktı

Türkiyede turist başına ortalama harca..

Türkiye'de turist başına ortalama harcama 1200 dolara çıktı
Türkiye 8 ayda 36 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı

Türkiye 8 ayda 36 milyonu aşkın ziyare..

Türkiye 8 ayda 36 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı
Bilecik'teki Prof. Dr. Yunus Söylet Şifalı İçmeler Tesisi'nde 1 yılda 500 bin kişi konakladı

Bilecik'teki Prof. Dr. Yunus Söylet Şi..

Bilecik'teki Prof. Dr. Yunus Söylet Şifalı İçmeler Tesisi'nde 1 yılda 500 bin kişi konakladı
Enuygun, Suudi Arabistan'a vize almanın kolaylıklarını açıkladı

Enuygun, Suudi Arabistan'a vize almanı..

Enuygun, Suudi Arabistan'a vize almanın kolaylıklarını açıkladı