Norveç Rus turistlerin ülkeye girişini engelleme kararı aldı

Norveç Rus turistlerin ülkeye girişini engelleme kararı aldı

ABONE OL
10:56 - 23/05/2024 10:56
Norveç Rus turistlerin ülkeye girişini engelleme kararı aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Norveç Adalet Bakanlığı, Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle Rus turistlerin ülkeye girişini daha da kısıtlayacağını ve 29 Mayıs’tan itibaren, zorunlu haller dışında neredeyse tüm girişleri engelleyeceğini duyurdu.

Kuzey Kutbu’nda Rusya ile yaklaşık 200 kilometrelik bir sınır paylaşan NATO üyesi Norveç, Rus turist vizelerine ilk olarak 2022’de kısıtlama getirmişti.

Bakanlık tarafından yayınlanan duyuruda, girişleri kısıtlama kararının, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü yasadışı saldırıya tepki olarak Norveç’in müttefiklerinin yanında durma yaklaşımıyla uyumlu olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl “Turizm amaçlı seyahatler de dahil olmak üzere, zorunlu ziyaretler dışında Rus vatandaşlarının girişi reddedilecektir” dedi.

Yakın ailesi Norveç’te ikamet edenler için istisna tanınabileceğini belirten Bakanlık, “29 Mayıs’ta başlayacak uygulanma, polisin talimat kapsamındaki Rus vatandaşlarının girişini reddedebileceği anlamına geliyor” dedi.

VOA tarafından geçilen Norveç Rus turistlerin ülkeye girişini engelleme kararı aldı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Norveç Rus turistlerin ülkeye girişini engelleme kararı aldı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Norveç Rus turistlerin ülkeye girişini engelleme kararı aldı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.