NETU Berlin Yönetimi T.C. Berlin Başkonsolos‘u ziyaret etti

28.08.2021 22:17

Yeni NETU Berlin Yönetim Kurulu, T.C. Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekökü makamında ziyaret etti. NETU Berlin Başkanı Bülent Göktekin NETU‘nun vatandaşlara ve…

NETU Berlin Yönetimi T.C. Berlin Başkonsolos‘u ziyaret etti

Yeni NETU Berlin Yönetim Kurulu, T.C. Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekökü makamında ziyaret etti.

NETU Berlin Başkanı Bülent Göktekin NETU‘nun vatandaşlara ve işletmelere sunduğu avantaj ve imkanlardan bahsetti. Bilhassa seminer ve eğitim programların sürdürüldüğü NETU Akademi‘yi sertifikalandırarak, bu hizmetlerin daha da profesyonelleştiğini belirtti.

Federal ve eyelet bakanlıkların yanısıra farklı kurumlarla Almanya çapında girişimcileri eğittiklerini, sosyoekonomik gelişmeler hakkında iş dünyasına projeler ve seminerler sunduklarını ve şirketlere kalifiye eleman kazandırdıklarını ekleyen Başkan Göktekin, özellikle Berlin’deki vatandaşlarımıza ve işletmelere hizmet konusunda çalışmaların artarak devam ettiğini kaydetti. Öncelikle Girişimcilik, kalifiye eleman ihtiyacı ve dijitalleşme alanlarında resmi ve ekonomik kurumlarla yapılan açılım ve projelerden bahseden Göktekin, özellikle pandemi sürecinde NETU e.ticaret uygulaması gibi dijitalleştirilen çalışmalşar konusunda bilgi verdi.

Ziyaretleri için kendilerine teşekkür eden başkonsolos Rıfkı Olgun Yücekök, NETU nun çalışmalarını beğeni ve takdir ile takip ettiklerini ve NETU gibi profesyonel yapılanmalarla iş dünyasının toplum için daha faydalı aktörler haline geldiğini belirtti.

Berlinde her on kişiden birinin türk asıllı olduğunu kaydeden başkonsolos, toplum faydasına bütün kurumların daima yanlarında olduklarını vurguladı. Sohbet sonrasında NETU Berlin Yönetim Kurulu sayın Başkonsolos’a misafirperverliği için teşekkür plaketi ve hediye takdim etti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

CDC'den Takviye Dozlara Yeşil Işık

CDCden Takviye Dozlara Yeşil Işık

CDC'den Takviye Dozlara Yeşil Işık
Fransa'da Seçim Tartışmasına

Fransa'da Seçim Tartışmasına "Göç ve İ..

Fransa'da Seçim Tartışmasına "Göç ve İslam" Damgası

"ABD'yle Çok Daha Farklı Konumda Olmam..

"ABD'yle Çok Daha Farklı Konumda Olmamız Gerekir"
Venezuelalılar ABD Yardımlarını Nasıl Karşılıyor?

Venezuelalılar ABD Yardımlarını Nasıl ..

Venezuelalılar ABD Yardımlarını Nasıl Karşılıyor?
Okullardaki Salgın Önlemleri Yeterli mi?

Okullardaki Salgın Önlemleri Yeterli mi

Okullardaki Salgın Önlemleri Yeterli mi?