*** Münih Başkonsolosu'ndan BMW'ye ziyaret

24.07.2009 17:32

Türkiye'nin Münih Başkonsolosu Ali Rıfat Köksal, BMW otomobil şirketinin tesislerini ziyaret ederek Türk işçilerle sohbet etti

*** Münih Başkonsolosu'ndan BMW'ye ziyaret

 

 

Münih Başkonsolosu'ndan BMW'ye ziyaret

Türkiye'nin Münih Başkonsolosu Ali Rıfat Köksal, BMW otomobil şirketinin Münih yakınlarındaki tesislerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı

Tesislerde çalışan Türk işçilerle de sohbet eden Köksal'a, şirketin Türkiye sorumlusu Graeme Grieve, araştırma geliştirme bölümünden Muammer Özkul ve karoser pres bölümü sorumlusu Joachim Grüger tarafından tesisler hakkında bilgi verildi.

Şirket yetkilileri, toplam 30 bin çalışanı bulunan BMW'nin Münih tesislerinde 9 bin işçinin çalıştığını, bu işçilerin yüzde 60'ının 50 farklı ülkeden geldiğini ve yaklaşık 2 bin 200'ünün Türk olduğunu ifade etti.

İnsan gücü dışında en yeni teknolojiyle çalışan 600 robot desteğiyle fabrikada, her gün 1400 motor ve 900 otomobil üretimi yapıldığı kaydedildi.

Vardiya değişimi sırasında Türk işçilerle sohbet etme imkanı da bulan Köksal, burada kendilerinden çalışma şartları hakkında ve gelecekteki beklentileri konusunda da bilgi aldı.


(A.A) Orhan TİNENGİN 

Yorumlar