Mısır Yunanistan'a Mevsimlik Tarım İşçisi Yollayacak

23.11.2022 15:04

  Mısır, Yunanistan’a mevsimlik 5 bin tarım işçisi gönderecek. Konuya ilişkin anlaşma üzerinde iki ülke uzlaşı sağladığını duyurdu. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan…

Mısır Yunanistan'a Mevsimlik Tarım İşçisi Yollayacak

 

Mısır, Yunanistan’a mevsimlik 5 bin tarım işçisi gönderecek. Konuya ilişkin anlaşma üzerinde iki ülke uzlaşı sağladığını duyurdu.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, söz konusu anlaşmanın aynı zamanda Yunanistan, Avrupa Birliği ve üçüncü ülkeler arasında yasadışı göçle mücadele edilmesi konusunda geleceğe dönük bir adım olduğu belirtildi.

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Miltiadis Varvitsiotis konuya ilişkin değerlendirmesinde “İlk Mısırlı işçilerin Yunanistan topraklarındaki hasata yardımcı olmak adına gelecek yılın başlarında gelmelerini umuyoruz” diye konuştu.

Yapılan anlaşma uyarınca Mısır’dan, Yunanistan’a gidecek mevsimlik tarım işçileri, 9 aya kadar Yunanistan’da kalabilecek daha sonra Mısır’a geri dönecekler.

Yunanistan ve Mısır, 2020 yılında da Akdeniz’de münhasır ekonomik bölge anlaşması imzalamışlardı. Söz konusu bölgede petrol ve doğalgaz kaynaklarının da bulunduğu biliniyor.

İki ülke ayrıca Akdeniz’in altından geçecek bir kablo hattıyla Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya enerji transferi yapmayı da planlıyor.

VOA tarafından geçilen Mısır Yunanistan'a Mevsimlik Tarım İşçisi Yollayacak haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Mısır Yunanistan'a Mevsimlik Tarım İşçisi Yollayacak haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Mısır Yunanistan'a Mevsimlik Tarım İşçisi Yollayacak haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

"Çin 2035’e Kadar 1500 Nükleer Başlığa..

"Çin 2035’e Kadar 1500 Nükleer Başlığa Sahip Olabilir"
3 Yeni Taykonot Tiangong Uzay İstasyonu Yolunda 

3 Yeni Taykonot Tiangong Uzay İstasyon..

3 Yeni Taykonot Tiangong Uzay İstasyonu Yolunda 
“Suriye’nin Kuzeyinde SDG’yle Ortak Devriyeyi Azalttık”

“Suriye’nin Kuzeyinde SDG’yle Ortak De..

“Suriye’nin Kuzeyinde SDG’yle Ortak Devriyeyi Azalttık”
Hamaney’in Rejim Karşıtı Yeğeni Tutuklandı 

Hamaneyin Rejim Karşıtı Yeğeni Tutukla..

Hamaney’in Rejim Karşıtı Yeğeni Tutuklandı 
Çin’de Sıfır-Covid Politikası: Neler Oluyor?

Çin’de Sıfır-Covid Politikası: Neler O..

Çin’de Sıfır-Covid Politikası: Neler Oluyor?