Manavgat'ta Canlı Hayvan Pazar Yeri tartışması

29.07.2020 00:59

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya Manavgat'ta belediye tarafından projesi hazırlanan ve 'ot parası'nı ödemesine rağmen ilçede kurmak istedikleri Canlı Hayvan Pazar Yeri alanının belediyeye tahsisinin…

Manavgat'ta Canlı Hayvan Pazar Yeri tartışması
ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

Manavgat'ta belediye tarafından projesi hazırlanan ve 'ot parası'nı ödemesine rağmen ilçede kurmak istedikleri Canlı Hayvan Pazar Yeri alanının belediyeye tahsisinin yapılmadığı belirtildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yaptığı açıklamada, sosyal medyada  yapılan paylaşımlarda ve yorumlarda ilçenin ihtiyacı olan Canlı Hayvan Pazarı yerinin yapılmamasıyla ilgili olarak birinci derecede belediyenin sorumlu tutulduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Canlı Hayvan Pazarı Yeri projesinin, çok uzun bir süredir Manavgat Belediyesi'nin gündeminde olduğunu ifade eden Sözen, şunları kaydetti.

''Canlı Hayvan Pazarı Yerinin hayata geçirilmesiyle ilgili olarak her türlü ön çalışması da yapılmıştır. Manavgat Belediyemizin Demirciler mahallesi 141 ada 39 parselde yapılması planlanan Canlı Hayvan Pazarı Yeriyle ilgili olarak hazırlanmış son derece modern bir projesi bulunmaktadır. Ancak alanın tahsisi, defalarca müracaatlarımıza rağmen belediyemize yapılmadığı için bu önemli proje, bir türlü gerçekleştirilememiştir. Tahsis taleplerimiz ilgili bakanlık tarafından gerekçesiz olarak askıya alınmıştır. Söz konusu alanın belediyemize tahsisinin yapılması halinde, acilen ihalesi yapılarak, hayata geçirilecektir.''

Canlı Hayvan Pazarı Yeri  projesinin gerçekleşmesi için yaptıkları çalışmaları da anlatan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şöyle devam etti.

''Taşınmazın “Mera” vasfının değiştirilmesi için 14.04.2017 tarih ve 528/6835 Sayılı yazımız ile Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne müracaat edilmiştir.

-Mera Komisyonu’nca belirlenen 20 yıllık ot bedeli olan 138.722,80 TL Belediyemizce 15.03.2019 tarihinde ödenmiştir.

-23.05.2019 tarih ve 686/10215 Sayılı yazımız ile Manavgat Milli Emlak Müdürlüğü’nden taşınmazın belediyemize tahsis edilmesi talep edilmiştir.

-19.07.2019 tarihinde taşınmazın “Mera” vasfı değiştirilmiştir.

-23.07.2019 tarih ve 917/13821 sayılı yazımız ile Manavgat Milli Emlak Müdürlüğü’nden tekrar tahsis talebinde bulunulmuştur.''

 

Yorumlar