12.9 C
Berlin
14:07 - 25/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

SAVAŞI SİZE SORAN OLDU MU?

23:08 - 11/10/2019

Halk için önemli hangi konuyu size sordular hiç düşündünüz mü?

Emeklilikte yaş meselesi geldiğinde fikir alan oldu mu. Yüksek elektrik ve doğal gaz zamlarında danışanı gördünüz mü?

Asgari ücret ya da emekli maaşı belirlenirken danışılmadı. Ne Suriyeli göçmen konusundan haberimiz oldu, nede vergi artışlarından.

Meclis istediği zaman savaş kararı alır fakat bize danışmaz.

Peki konu seçim sistemine ya da başkanlığa gelince neden referanduma gidilir?

Önceden belirlenmiş kişilerin istenilen makamlara atanmasından hiç haberiniz oldu mu?

Bir bakmışsınız akşam çıkan bir kararname ile bütün işler bitmiş. Milletvekili zammından haberimiz bile olmamış. Büyük ihalelerin hiçbiri sorulmaz. Bizim ilerde ödeyeceğimiz borçlar bile sorulmadan alınır. Bazı terör gurupları memuriyete yerleştirilirken de haberimiz olmadı. Gerçi hükümetin bile haberi olmamış, olsa engellerdi bu yapılanmayı.

Sınırda yapılan operasyon haklıdır. Fakat bundan bahsederken “Rabbimin bize inşallah fethi lütfedeceğine inanıyorum” diyen Cumhurbaşkanı yanlış cümle kullanmıştır.

Barış yolu ile çözümler yeterince araştırılmadan, milyonlarca kişinin ölümü seyredilmiştir. Rusya, İran ve Türkiye şimdi bir araya gelip konuşabiliyorsa, zamanında Esad rejimine baskı yapmak içinde bir araya gelmeliydi.

Şimdi iş işten geçti, sınırdan girildi ve Türk ordusunun yanındayız Türk Milleti olarak. Fakat teröristlerle savaş biter bitmez Rusya, İran ve Türkiye sorumluları hesap vermelidir. “Barış için neden bu gayreti göstermediler zamanında” diye!

Önümüzde ki günlerde hükümet yeni bir referandum için sizi sandık başına çağırır ise, bu yazdıklarım aklınıza gelsin. Emeklilikte yaş veya ücret zamları size sorulmuyorsa eğer, referanduma neden gidiliyor? Suç ortağı arayacaklarsa yeni referandumla, ben geçersize kullanırım oyumu!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla