14.3 C
Berlin
03:08 - 08/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

PKK/PYD’NİN SAFI BELLİ, YA SİZİNKİ?

22:37 - 11/09/2016

PKK/PYD’NİN SAFI BELLİ, YA SİZİNKİ?

Önce CİA Başkanı John Brennan açıkça söyledi. Tabi anlayana… “Ortadoğu’da iki ülke bölünecek: Irak ve Suriye…” ABD’nin hedefini açıkladı Brennan. Bu ülkeler nasıl mı bölünecek? İnanç ve etnik köken temelinde… Anlaşılacağı üzere Ortadoğu’da yüz yıllar sürecek olan kan davaları can alacak.
Peki, Irak ve Suriye bölünür de Türkiye bundan etkilenmez mi? Tabi ki etkilenir. Komşuları bölünen Türkiye ulusal bütünlüğünü koruyamaz. Bir sonraki adımda Türkiye parçalanmanın eşiğine gelir. NATO’da yıllardır sarmaş dolaş yaşadığımız ABD, Türkiye’nin bölünmesine önayak olmakta. Bu nedenle ABD’yi hala dost olarak görmek ne büyük saflık, ahmaklık ve gaflet… Düşmanın en büyüğü altımızı oymakta yıllarca. Buna karşın Türkiye’yi yönetenler hala ABD dostluğundan söz etmekteler…
CİA Başkanından sonra ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner konuştu. “PYD’yi desteklemeyi sürdüreceğiz.” PYD ne? Suriye’yi bölmek için ortaya çıkan ABD’nin “kara gücüm” dediği örgüt.
ABD’nin en yetkili ağzı, PKK/PYD’yi destekleyeceğini söylemekte. Üstelik bu, ilk de değil. Ama ne yazık ki ABD’nin “anlık istihbarat” vermesiyle PKK’yla savaşacağını düşünen siyasetçilerin elinde Kan kaybetmekte Türkiye.
PYD,  PKK’nın Suriye kolu… Amaçları, Türkiye ve Suriye’yi parçalamak… Batılı emperyalistlerin desteğiyle her gün masum insanların canlarına kıymakta PKK/PYD.
ABD yetkililerinden sonra sahneye PYD Eşbaşkanı Salih Müslim çıkıyor. “Aramızda(ABD ile) IŞİD’e karşı birlikte mücadele etme anlaşması var. Bu durumda bazı bölgelerde YPG (PYD’nin silahlı gücü) çekilmek istese de ABD istemez.” demekte Müslim. YPG Eşbaşkanı, ABD’den buyruk aldıklarını açıkça söylemekte. ABD’nin istemediği bir şeyi yapamayacaklarını açıklamakta.
Gerek Toner gerekse Müslim PKK/PYD’nin ABD’ye bağımlı olduğunu açıklamakta. Terör örgütünün iplerinin emperyalizme bağlılığının bir kanıtıdır bu açıklamalar. Ama nedendir bilinmez Türkiye’deki bazı sol örgütler, PKK’ya yandaş olma yarışındalar. Emperyalizme karşı savaşmayandan solcu olur mu? Olmaz…
YCHP yönetiminin HDP/PKK sevgisi anlaşılır gibi değil. AKP’li Başbakan Yıldırım: “Çözüm mözüm yok!” diyerek PKK ile yürütülen çözüm sürecinin bittiğini ve bir daha başlamayacağını söylüyor. YCHP Sözcüsü Selin Sayek Böke bu görüşe karşı çıkarak “Kimsenin ‘Çözüm mözüm yok!’ deme lüksü yoktur.” diyerek PKK ile açılım sürecinin başlamasını savunmakta.
Yaşadığımız kanlı süreç, Türk-Kürt savaşı değil. ABD, Türkiye’ye savaş açtı. Türk de Kürt de bu savaşta ABD’nin hedefinde… ABD; savaşı PKK/PYD, IŞİD, FETÖ gibi örgütlerle yürütmekte. Çözümü, PKK ile mi arayacağız? Yoksa ABD’ye karşı topyekûn savaşmakta mı kurtuluşumuz? Düşman cepheden savaşırken ona gül atılmaz.  
Ey sol grupçuklar…
Ey Denizlerin, Mahirlerin yolundan gittiğini sanan aymazlar…
Denizlerin, Mahirlerin kısacık ömürlerini emperyalizmle (ABD) savaşla tükettiklerini bilmiyor musunuz? Bilseniz PKK kuyrukçuluğu yapar mısınız?
Ey YCHP yöneticileri…
Ey sıkıştıklarında Atatürk’e sığınan tarih bilmezler…
Ey 9 Eylül’de CHP’nin kuruluş yıldönümünü kutlayanlar… Sizce bu 9 Eylül tarihi rastlantı mıdır? CHP’nin kuruluşundan bir yıl önce emperyalistlerin piyonu Yunan ordusu İzmir’den denize döküldü. Döken kim? Atatürk… O Atatürk ki emperyalizmi ilk kez yenen dünya lideri…Atatürk’ü birazcık olsun anlasanız “çözüm süreci”nden söz eder misiniz?
Ey sol grupçuklar, ey YCHP yöneticileri…
Hiçbir şey bilmiyorsanız ABD ve PKK/PYD sözcülerinin konuşmalarına bakın! Belki uyanırsınız aymazlık uykusundan…
PKK/PYD’nin safı belli… ABD’nin yanında tetikçilik yapmaktalar. Ya siz? Nerdesiniz? Kimin safındasınız? Korkmayın açık konuşun…
                                                            
Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla